Akcesoria do pielęgnacji niemowlaka – tego nie może zabraknąć w Twojej wyprawce

Narodziny dziecka wymagają odpowiednich przygotowań. Niezbędnym procesem jest z pewnością przygotowanie wyprawki. Co kupić przyszłemu maluszkowi? Na co zwrócić uwagę? Radzimy, czego nie może zabraknąć w wyprawce, jeśli zależy ci na właściwej pielęgnacji niemowlaka.

Pielęgnacja – co kupić niemowlakowi?

Artykuły dla niemowląt do pielęgnacji mogą wydawać się zbędne, ale tak naprawdę to jedne z najważniejszych produktów. Dzięki nim skóra maluszka będzie w dobrej kondycji. Co należy zaliczyć do wyprawki?

  • Wanienka – niemowlaka należy myć z dużą ostrożnością. Do tego celu używamy specjalnych wanienek, dzięki którym mamy kontrolę nad kąpielą.
  • Termometr do wody – niemowlak nie powinien ani marznąć w kąpieli, ani się przegrzewać. Jeżeli masz problem z oceną temperatury wody, zainwestuj w specjalny termometr. Pilnuj, aby temperatura wynosiła mniej więcej tyle, co temperatura ciala, czyli 37 stopni Celsjusza.
  • Ręczniczek – ważne, aby ręcznik był wykonany z dobrego materiału. Najlepiej, aby rozmiarowo wystarczył do owinięcia niemowlaka.
  • Obcinak do paznokci – musi być specjalnie przystosowany do paznokci niemowlaka. Należy je regularnie obcinać, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.
  • Szczotka do włosów – jeśli dziecko ma bujne jak na niemowlaka włosy, zalecamy uzupełnienie wyprawki o szczotkę do włosów z miękkim włosiem.

Kosmetyki dla niemowlaka

Niezbędnymi artykułami pielęgnacyjnymi dla niemowlaka są też oczywiście kosmetyki. Wyprawkę należy wyposażyć w co najmniej kilka

  • Delikatne mydło – mydło dla niemowlaka powinno być delikatne, najlepiej naturalne (ale bez alergenów). Zwróć uwagę na to, jak skóra dziecka reaguje na dany rodzaj mydła i dobierz odpowiedni.
  • Oliwka – przyda się do nawilżenia skóry dziecka. Niestety ma ona tendencję do przesuszania się i odparzania, jest to więc produkt niezbędny. Można kupić też balsam.
  • Krem na odparzenia – jeżeli dojdzie już do odparzeń, należy użyć odpowiedniego kremu. Ten wybór warto skonsultować z lekarzem.
  • Krem z filtrem UV – latem skórę niemowlaka należy zabezpieczyć dobrym kremem z filtrem. Najlepiej, aby współczynnik SPF wynosił ponad 20.

Wyprawka dla niemowlaka – co jeszcze kupić?

Poza artykułami pielęgnacyjnymi wyprawka powinna zawierać jeszcze wiele różnych produktów. Doświadczone mamy wymieniają co najmniej kilka. Ich zdaniem do absolutnie niezbędnych należą zwłaszcza akcesoria ułatwiające karmienie, m.in. laktator, odpowiednie butelki, biustonosz dla kobiet karmiących. Wyprawka powinna też zawierać akcesoria do przewijania, czyli przewijak, pieluszki i chusteczki nawilżane.

Dołącz do dyskusji