Aromatyczna kąpiel

Lato to czas, gdy możemy sobie w końcu pozwolić na odrobinę luksusu, zrezygnować z pośpiechu  i zadbać o siebie. W długi letni wieczór warto zafundować sobie namiastkę SPA i przygotować aromatyczną i odprężającą kąpiel.

 

Pierwsza rzecz, o której należy pamiętać to by nie siedzieć w wannie zbyt długo. Kąpiel nie powinna przekraczać 30 minut – ciepła woda powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i osłabia organizm. Temperatura wody nie powinna być wyższa niż temperatura ciała – w przeciwnym razie zwiększy się jego potliwość i osłabienie.

 

W SPA, nawet domowym, nie wystarczy mydło i woda. Relaksująca kąpiel ma być wyjątkowym rytuałem, a nie kolejnym rutynowym zadaniem. Kluczowym elementem są tu olejki eteryczne i zioła. Te pierwsze możesz albo wlać bezpośrednio do wody, albo zmieszać kilka ich kropel z dwoma łyżkami mleka lub miodu i dopiero w takiej postaci dodać do kąpieli. Jeśli zdecydujesz się na zioła, musisz przygotować z nich napar 10 minut przed rozpoczęciem kąpieli i dolać go do wody tuż przed wejściem do wanny. Pamiętaj aby nie przesadzić z ilością zapachów – zbyt duża ich ilość może skończyć się dla Ciebie bólem głowy lub nawet mdłościami. 4 aromaty zupełnie wystarczą.

 

Przygotuj suszone płatki kwiatów do posypania wody i brzegów wanny. Rewelacyjnie sprawdzą się się także świeczki – najlepiej bezzapachowe. Dobrym pomysłem jest ustawienie ich w świecznikach – na przykład ażurowy świecznik-latarenka, wzbogaci atmosferę o ciekawe efekty świetlne.

 

Jeszcze tylko gruby ręcznik, ciepły szlafrok, płyta z relaksacyjną muzyką i dobry balsam do użycia po kąpieli i możesz rozpocząć odpoczynek w domowym SPA.

Dołącz do dyskusji