Belgia i czekolada

Busy do Belgii kursują coraz częściej, ponieważ jest to coraz popularniejsze miejsce dla turystów. Co w Belgii smakuje najbardziej?Oprócz belgijskiego piwa, znane są też belgijskie czekoladki. Odpowiednie sklepiki sprzedają czekoladki, pralinki czy owoce zanurzone w ciemnym płynie. Dlaczego warto ich kosztować?

Same zalety

Czekolada znana jest z tego, że poprawia humor. Sięgamy po nią gdy nam smutno. To nie przypadek, ponieważ czekolada rozjaśnia umysł i łagodzi stres czy niepokój. Sprzyja przemianie materii i poprawia układ krwionośny. Czekolada wskazana jest osobom zakochanym. To afrodyzjak, który energetyzuje i pobudza do działania, również seksualnego. Czekoladę warto jeść często, jednak z umiarem. Ziarna kakaowca mają korzystny wpływ na serce oraz hamują proces starzenia. Jeden ze składników – polifenol ma działanie rozkurczające, co skutkuje zmniejszeniem cholesterolu w organizmie.

czekolada

Belgijska czekolada na zdrowie

Czekoladę można jeść, o czym wiedzą ci, którzy kupują czekoladowe pamiątki w Belgii. Jednak czekoladę stosuje się również w kosmetologii – również skóra potraktowana czekoladowym eliksirem będzie się wolniej starzała. Busy do Belgii zawożą miłośników czekolady, którzy jednak słynne pralinki jedzą, a nie roztapiają do czekoladowej kąpieli… Sklepy oferują naprawdę bogata ofertę, która zawiera wiele smaków, nadzień, kształtów… palce lizać! Belgia jest iście czekoladowa, dlatego warto sprawdzić czy słynne czekoladki są naprawdę najlepsze na świecie.

Dołącz do dyskusji