Biochemia Harpera – recenzja książki

798 stron Biochemii Harpera może stać się największym horrorem lub największym sukcesem każdego studenta medycyny. Co to za książka, czy lepiej ją kupić czy wypożyczyć i jak podejść do tematu, żeby nie tylko przeczytać, ale też zapamiętać?

 

Wybór wydania Biochemia Harpera

 

Obecnie na rynku książek medycznych dostępne jest już 27 wydanie tego kultowego podręcznika. Warto zainwestować właśnie w tą edycję, ponieważ nie tylko jest prawdopodobniej lepiej wydana, ale też zawiera kilka nowych informacji i przypisów, których na próżno szukać w wydaniach z lat 90. Medycyna, jak cały świat, idzie do przodu, a ci, którzy nie nadążają za zmianami skazani są na pasmo niepowodzeń. Nauka z Biochemii Harpera z roku 1992 nie jest grzechem, ale skoro musisz przyswoić 789 stron, lepiej zrób to porządnie.

 

Harper czy Steyr?

O miano najlepszego podręcznika do biochemii dla studentów medycyny rywalizują Harper i Steyr. Korzystanie z tego pierwszego ma szereg zalet. Na przykład powszechnie uważany jest za mniej przystępny, zatem ucząc się z niego udowadniasz sam sobie, że wybór studiów medycznych nie był dla ciebie przypadkiem, a twój znakomity umysł poradzi sobie z najtrudniejszymi nawet zagadnieniami.

 

Ciekawostki

 

5-aminocholino-n-hydroksybursztynyloimidokarbaminian to najdłuższe słowo, które występuje w Biochemii Harpera. Spróbuj zapamiętać je na dłużej niż 5 dni a udowodnisz niedowiarkom, że związek z Biochemią Harpera nie musi kończyć się tuż po egzaminie z tego przedmiotu.

 

Biochemia Harpera – kupiona czy wypożyczona?

Obecnie Biochemia Harpera ilustrowana kosztuje nieco ponad 100 zł. Warto poszukać podręcznika w internetowych księgarniach medycznych. Cena będzie z pewnością niższa niż w księgarniach stacjonarnych. Posiadanie podręcznika na własność sprawi, że będziesz mógł zaglądać do niego regularnie, również po zakończeniu studiów. Dzięki temu możesz być pewien, że jeśli tylko zatęsknisz za spektrometrią mas w diagnostyce chorób metabolicznych lub za bioinformatyką, będziesz mógł w każdej chwili powrócić do tych tematów lub uzupełnić wiedzę.

Dołącz do dyskusji