Catering dietetyczny – plusy i minusy

Catering dietetyczny, czyli tak zwana “dieta pudełkowa”, cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz, co daje i co odbiera catering na diecie!

Jakie są plusy diety z pudełka?

Bez wątpienia, korzystanie z cateringu, gdy chcemy schudnąć jest bardzo wygodne – każdego dnia otrzymujemy cztery lub pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków prosto do domu lub biura. Dzięki temu możemy zapomnieć o konieczności robienia zakupów, nie wspominając już o gotowaniu! Co więcej, posiłki są przygotowane tak, by miały odpowiednią kaloryczność i zawartość poszczególnych składników odżywczych – nie musisz zatem zastanawiać się nad tym, jak dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii, białka lub węglowodanów. Dieta pudełkowa jest także bardzo modna – stanowi więc prawdziwą gratkę dla tych osób, które chcą być na czasie w zakresie dbania o siebie i lubią podążać za żywieniowymi trendami. Zazwyczaj posiłki są także estetycznie podane, dzięki czemu zachęcają do jedzenia i… zdrowego stylu życia!

Co tracimy, wybierając catering dietetyczny?

Korzystanie z tej formy odżywiania nie jest, niestety, pozbawione wad. Po pierwsze, osoby będące na “diecie pudełkowej”, nie mają wpływu na to, co danego dnia będą jadły – menu układają pracownicy danej firmy cateringowej. Jest to również frustrujące dla miłośników gotowania – sprzęty kuchenne na czas korzystania z cateringu stają się jedynie ozdobą naszej kuchni… Nigdy nie możemy też być pewni, w jakich warunkach zostało przygotowane nasze jedzenie – swego czasu w mediach głośno było o tym, że wiele firm nie przestrzegało zasad higieny podczas przyrządzania posiłków. Zdarza się też tak, że to, co otrzymamy na przykład na obiad, zwyczajnie nam nie smakuje – musimy wtedy albo zmusić się do jedzenia, albo zrezygnować z danego posiłku. Nie sposób także nie wspomnieć o wysokich kosztach takiej usługi – zwykle za jeden dzień diety musimy zapłacić około 50 złotych.

Dla niektórych odchudzających się catering dietetyczny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem – inne osoby nie będą z tej usługi zadowolone. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania.

Dołącz do dyskusji