Chrońmy domy przed poważnymi włamaniami!

W wielu miastach dochodzi do włamań do domów jednorodzinnych. Złodzieje często obserwują domy i wybierają taki moment, w którym dom stoi pusty. Wiele osób pracuje długo. Niektórzy często wyjeżdżają służbowo. Jeżeli w naszym domu często nikogo nie ma, warto pomyśleć o pewnych szczególnych zabezpieczeniach. Jakie mamy zatem możliwości?

bramy-segmentowe

Systemy alarmowe – najlepsza ochrona

Coraz więcej osób decyduje się na montaż alarmów we własnym domu. Jak działa taki system? Zazwyczaj te przeznaczone do domów są wyposażone w czujniki ruchu. Kiedy w komu lub na terenie posesji pojawi się złodziej, alarm natychmiast wysyła odpowiednie powiadomienie do właściciela. Pozwala to na szybką reakcję. Takie alarmy posiadają również charakterystyczne sygnały dźwiękowe. Taki sygnał może odstraszyć złodzieja, ale zawiadamia również sąsiadów o tym, że coś się dzieje. Jest to więc bardzo skuteczne rozwiązanie. Aby jednak alarm działał poprawnie musi być odpowiednio dobrany i zamontowany. Trzeba zatem korzystać z pomocy fachowców.

Inne rozwiązania

Bardzo ważny jest również dobór takich elementów jak drzwi, okna czy bramy. Mają one utrudnić złodziejowi dostanie się do domu. Muszą zatem być wykonane z solidnych materiałów i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Warto pomyśleć również o zewnętrznych roletach na okna. Wybierajmy również mocne bramy segmentowe, które zabezpieczą nasz garaż. W miastach jak Warszawa bez problemu otrzymamy takie elementy. Jeżeli to tylko możliwe, starajmy się korzystać z tych rozwiązań.  

Dołącz do dyskusji