Co zrobić, by zęby były naprawdę białe?

Chcesz pochwalić się zniewalającym uśmiechem, a co za tym idzie również pięknymi, białymi zębami? Na szczęście istnieje wiele sposobów, które pomagają nadać zębom oczekiwany wygląd. Jak zatem można wybielić zęby? Oto kilka możliwości.

Usunięcie kamienia nazębnego

Na początek warto usunąć ze szkliwa kamień i nalot. W tym celu należy odwiedzić gabinet dentystyczny. Do usuwania kamienia stosuje się różne metody – można to robić mechanicznie, stosując ultradźwięki lub piaskowanie. Dzięki temu zęby uzyskają jaśniejszy kolor i będą prezentować się o wiele lepiej.

Pasty wybielające

drogeria.biz

drogeria.biz

Kolejna możliwość to stosowanie wybielających zęby past. Takie pasty zawierają specjalne składniki – enzymy i mikrogranulki oraz substancje ścierne, które pomagają pozbyć się osadu ze szkliwa. Pasty skutecznie pomagają usunąć niewielkie przebarwienia, a co za tym idzie, zęby stają się jaśniejsze. Trzeba jednak uważać, gdyż za mocne pasty(o zbyt wysokim wskaźniku ścieralności) mogą uszkodzić szkliwo. Nie należy też stosować ich więcej niż 2 miesiące. Dodatkowo warto zainwestować w płyn do płukania ust, który zapobiegnie gromadzeniu się osadu.

Wybielające lakiery, żele, paski i nakładki

identical.pl

identical.pl

Żele i lakiery to preparaty do malowania zębów, które pozwalają je wybielić, jednak nie działają w przestrzeniach międzyzębowych.

Bardzo popularne są natomiast paski wybielające, które nakleja się do zębów i trzyma przez określony czas. Wtedy na płytkę zaczyna działać żel wybielający.

Jest jeszcze jedna metoda – nakładki, które wypełnia się żelem wybielającym i zakłada na zęby. Trzeba jednak bardzo dobrze dopasować nakładki, by działały na zęby równomiernie i nie podrażniały. Najlepiej jest takie nakładki wykonać u stomatologa – wtedy są idealnie dopasowane oraz wypełnione odpowiednio dobranym żelem.

Wybielanie lampą

Wykonuje się go w gabinecie. Na zęby nakładany zostaje środek wybielający o wysokim stężeniu – dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć dziąsła. Następnie środek wybielający zostaje naświetlony specjalną lampą, co przyspiesza jego działanie. Efekt uzyskuje się w tej metodzie bardzo szybko, bo już po pierwszym zabiegu.

dentalland.pl

dentalland.pl

Maskowanie

Czasami trudne jest wybielenie równomierne zębów. Wtedy najskuteczniejszą metodą może okazać się maskowanie – na zęby nakłada się licówki czyli cienkie, porcelanowe płytki, które ukrywają przebarwioną powierzchnię. Czasami stosuje się również żywicę kompozytową, którą nakłada się na ząb, odpowiednio kształtuje, utwardza i poleruje.

Każdy może zatem wybrać metodę dostosowaną do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Dołącz do dyskusji