Czas na jesienne suplementy

Jesień to wyjątkowo uciążliwa pora dla naszego organizmu. Krótkie dni, mniej słońca, niskie temperatury i coraz więcej deszczu sprawia, że odczuwamy osłabienie i senność, ale także jesteśmy o wiele bardziej podatni na wszelkie infekcje. Te wszystkie czynniki wpływają również na wygląd oraz kondycję. Warto zatem rozważyć, co zrobić, by właściwie zadbać o organizm. Czasami rzeczywiście trudno jest zmobilizować się choćby do ruchu na świeżym powietrzu, który dobrze wpływa na zdrowie, kondycję i samopoczucie. Dlatego warto zacząć od odpowiednich suplementów.

Na zmęczenie

aptekagemini.pl

aptekagemini.pl

W czasie jesieni zmęczenie towarzyszy nam niemalże ciągle i zdecydowanie nie zachęca do żadnych działań. Musimy zatem w odpowiedni sposób pobudzić do działania nasz organizm. W tym celu niezbędny okaże się z magnez, który dodaje energii. Po pierwsze, źródłem magnezu są różne produkty. Warto zatem swoją dietę wzbogacić choćby i fasolę, szpinak, groch, czosnek oraz daktyle, banany i mandarynki. Organizm ma jednak duże zapotrzebowanie na magnez i samo wzbogacenie diety może jeszcze nie wystarczyć. Dlatego warto w okresie jesiennym sięgnąć również po odpowiedni suplement diety. W aptekach można znaleźć wiele takich produktów, a jednym z najbardziej wartościowych jest Mega Max Chelag. Dwie kapsułki tego preparatu zawiera tyle magnezu, który pokrywa ponad 50% dziennego zapotrzebowania na ten minerał. Dzięki temu pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia, ale także wspomaga pracę układu nerwowego, ułatwia koncentrację i pozytywnie wpływa na pracę mięśni.

Ochrona przed infekcjami

aptekagemini.pl

aptekagemini.pl

Idealnym sposobem na zapobieganie infekcjom jest zażywanie tranu, który wzmacnia organizm i pobudza go do zwalczania wirusów oraz bakterii. Szczególnie polecany jest Tran Trex Forte, który ma postać kapsułek, więc nie czuje się nieprzyjemnego smaku tranu. Ma one też inne pozytywne działanie – zmniejsza ilość wypłukiwanej witaminy E, wzmacnia układ krążenia, wspomaga pracę mózgu oraz działa pozytywnie na szpik kostny. Jest to możliwe, gdyż ten suplement zawiera między innymi kwasy omega-3.

Dla skóry, włosów i paznokci

 Horsetail Forte

Horsetail Forte

W czasie jesieni trzeba także zadbać o włosy, skórę i paznokcie czyli odpowiednio je wzmocnić. A można to robić nie tylko za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków, ale też suplementów diety zawierających niezbędne witaminy i minerały. Jednym z tych lepszych jest Horsetail Forte bogaty w krzemionkę, witaminy A, B2 i C, biotynę i cynk. Dzięki niemu włosy i paznokcie stają się mocniejsze, skóra odzyskuje dobrą kondycję i jest chroniona przed różnymi bakteriami. Dla skóry można także wybrać Colladerm, który bogaty jest w kolagen, kwas hialuronowy i witaminę E.

Dołącz do dyskusji