Czy warto ćwiczyć jogę?

Joga wielu osobom kojarzy się głównie z wyciszeniem i relaksowaniem. Niewiele osób jest nią poważnie zainteresowanych, uważając ją za nudną i niezbyt wciągającą formę aktywności. Tymczasem okazuje się, że ma ona bardzo pozytywny wpływ również na funkcjonowanie organizmu oraz wygląd. Jak to możliwe?

Joga może skutecznie poprawić pewne funkcje organizmu. Niektóre pozycje w niej stosowane wspomagają metabolizm organizmu, a także ułatwiają proces oczyszczania organizmu. Ma to bardzo duże znaczenie dla poprawnej pracy całego organizmu. Joga pomaga też popracować nad wyglądem. Wiele ćwiczeń charakterystycznych dla jogi rzeźbi mięśnie poprzez to, że je wzmacnia. Mięśnie stają się smukłe i silne, a co ważniejsze dotyczy to większości mięśni, a nie tylko wybranych partii ciała. Dlatego joga pozwala rozwijać ciało równomiernie.

osielsko.info

osielsko.info

Ćwiczenia stosowane w jodze działają również na postawę. Pomagają utrzymywać wyprostowaną postawę i poruszać się z gracją, a to sprawia że wygląda się dużo szczuplej oraz zgrabniej.

Joga działa również relaksująco i odprężająco. Pozwala się wyciszyć, zapomnieć o problemach i obowiązkach, a to skutecznie pomaga zachować dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie. Patrząc na jogę z tej perspektywy, widać wyraźnie dlaczego warto ją wypróbować. Tym bardziej, że nadaje się dla osób w każdym wieku, o każdym stanie zdrowia czy sprawności. Oczywiście ważne jest, by korzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który pokaże jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

 

Dołącz do dyskusji