Czysty dywan to zdrowie maluchów

Czyszczenie dywanów wydaje się kosmetyką mieszkania. Warto się jednak zastanowic czemu sprzątamy nasz dom i co nam grozi jeżeli tego nie zrobimy.

Dywan to prawdziwa dżungla

Pranie dywanów ma sens zwłaszcza kiedy jesteśmy troskliwymi rodzicami dzieci lub posiadamy czworonogi, które zostawiają na dywanie sierść lub inne niespodzianki… Dywan ma swoje zalety – wygłusza pomieszczenie, ociepla i stanowi ozdobę pokoju. Można po nim chodzić bez kapci, nie niszczy się podłogi. Często sadzamy nasze maluchy właśnie na dywanie, sądząc, że będą tam miały ciepło i bezpiecznie. Tymczasem dywan to największe źródło roztoczy w naszym mieszkaniu.

czyszczenie dywanów łódź

http://www.housedesignbuzz.com

Czyste? Spójrz przez mikroskop!

Nawet pozornie czyste tkaniny mogą być miejscem, gdzie pasożytują bakterie. To idealna pożywka dla grzybów i plesni oraz wszelakich roztocz. Gdyby udało się nam zrobić zdjecie macro dywanu okazałoby się, że jego frędzle to istny las dla wszystkich żyjątków, o których istnieniu nie mamy nawet pojęcia. Należy zauważyć, że nawet te „dobre” bakterie są chorobotwórcze, dlatego każda mama, która wie, że jej maluch ma zwyczaj raczkowania czy leżania na dywanie, które ślini i dotyka – powinna pamiętać, że higiena dywanu to podstawa. Brak czyszczenia dywanów to zagrożenie również dla osób o obniżonej odporności na drobnoustroje, które z łatwością znajdą drogę do naszego organizmu. Badania, jakie wykonuje Łódź wskazują, że czyszczenie dywanów jest wskazane. Pranie wykładzin pomaga na zachowanie zdrowia naszych domowników i nas samych.

Dołącz do dyskusji