Dieta cud – 10 kg w 2 tygodnie

Według Światowej Organizacji Zdrowia, właściwe tempo odchudzania wynosi ok. 1 kg tygodniowo. Czy można zatem schudnąć 10 kg w 2 tygodnie? Raczej nie! A nawet jeśli się to uda, to kilogramy bardzo szybko powrócą. Są jednak pewne zasady, których przestrzeganie sprawi, że będziesz mógł w 2 tygodnie znacząco stracić na wadze! Jakie?

Regularne posiłki

Jeśli wydaje ci się, że schudniesz jedząc jeden mały posiłek w ciągu dnia – jesteś w błędzie! Klucz do odchudzania i poprawy metabolizmu tkwi w regularności. Jedz 5 małych posiłków dziennie. Przykładowy jadłospis to:

śniadanie: jogurt z musli

II śniadanie: jabłko

obiad: makaron z cukinią

podwieczorek: omlet z szynką

kolacja: jajecznica

Taka dieta cud w 2 tygodnie pozwoli ci zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.

Suplementy diety

Jeśli zależy ci na szybkiej utracie kilogramów, suplementy pełnią niebagatelną rolę! Warto skonsultować ich przyjmowanie z dietetykiem. Możesz sięgnąć także po naturalne suplementy, takie jak pokrzywa, zielona kawa czy yerba mate.

Owoce i warzywa

Całkowicie zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów. Nie podjadaj między posiłkami. Na II śniadanie i podwieczorek wybieraj owoce i warzywa w niewielkich ilościach.

Woda

Minimum 1,5l. wody mineralnej dziennie to podstawa. Regulujesz w ten sposób swoją gospodarkę wodną, przyspieszysz przemianę materii i usuwasz nadmiar wody metabolicznej. Wybieraj wodę mineralna, nie źródlaną – taka zawiera więcej cennych składników.

Ćwiczenia

Spektakularne efekty osiągniesz łącząc dietę z ćwiczeniami. Trenuj co dwa dni, najlepiej by był to trening aerobowy i taki, który pozwala na utratę dużej ilości kalorii. Mimo to, szybko przekonasz się, że dieta cud 10 kg to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia.

Dołącz do dyskusji