Dieta ziemniaczana – tanie odchudzanie

Spośród tysięcy różnych diet, znaleźć można zaledwie garstkę tych skutecznych dla nas. Wszystko dlatego, że organizm człowieka do wszystkiego podchodzi bardzo indywidualnie. Każdy ma inny metabolizm i przemianę materii. Dlatego też dieta musi być indywidualnie dopasowana do danego organizmu człowieka. Jednak jedną z bardziej skutecznych i często polecanych diet jest dieta ziemniaczana, która całkiem sprawnie wspomaga odchudzanie. Jeśli chodzi o czas trwania tej diety, to powinno się ją stosować przez jakieś dwa tygodnie.

Skuteczność diety ziemniaczanej

Jej wyniki może nie są oszałamiające, ale prawdziwe i skuteczne. W ciągu tych dwóch tygodni śmiało możemy zrzucić jakieś trzy kilogramy. Niektórzy pewnie wybraliby dietę kapuścianą, ponieważ w jeden tydzień dzięki niej można zrzucić nawet osiem kilogramów. Jednak dieta ziemniaczana także ma swoje zalety. Powszechna jest stereotypowa opinia, że ziemniaki są tuczące i bardzo kaloryczne. Nie ma w tym nic prawdziwego, bo kalorii w ziemniakach nie jest dużo. Sto gram ziemniaków zawiera jakieś siedemdziesiąt pięć kalorii. Niektóre jogurty zawierają ich więcej. A jogurt to posiłek uważany przez większość za bardzo dietetyczny. Taka dieta ziemniaczana to samo zdrowie i uroda.

Dla kogo?

Dieta ziemniaczana jest dla ludzi, którzy lubią ziemniaki. Oraz dla tych, którzy nie potrzebują w ciągu miesiąca zrzucić kilkunastu kilogramów. Jest to dieta dla cierpliwych osób, którym nie spieszno z osiągnięciem widocznych rezultatów. Jednakże dieta ta jest wyjątkowo skuteczną metodą na zgubienie zbędnych kilogramów. Dieta ziemniaczana jest bardzo skuteczna. Jest ona całkiem przyjemna, a w dodatku pomaga.

Dołącz do dyskusji