Dlaczego korzystać z kosmetyków mineralnych?

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki mineralne – pudry, podkłady czy cienie. Mają one niezwykle cenne właściwości – są lekkie, trwałe, delikatne i naturalne. Dzięki temu nadają się do każdego rodzaju cery, w tym nawet tej wyjątkowo delikatnej i wrażliwej. Dzięki czemu jest to możliwe? I czym są kosmetyki mineralne?

Z czego składają się kosmetyki mineralne?

organeoblog.pl

organeoblog.pl

  • zero chemii – kosmetyki mineralne pozbawione są wszelkich środków konserwujących, olejków czy zapachowych substancji. Dzięki temu można o nich powiedzieć, że są zupełnie naturalne;
  • minerały – jak już sama nazwa sugeruje, kosmetyki te składają się z minerałów w najczystszej postaci. Zazwyczaj kosmetyki mineralne zawierają tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mikę i kolorowe, naturalne pigmenty(tlenki chromu, żelaza, manganu).

Jakie właściwości mają poszczególne składniki?

kobietawielepiej.pl

kobietawielepiej.pl

Dwutlenek tytanu wpływa na kryjące właściwości kosmetyków.

Tlenek cynku działa antybakteryjnie i pomaga regulować ilość produkowanego sebum.

Biel cynkowa oraz tytanowa wpływa na kolor kosmetyku.

Mika sprawia, że kosmetyk działa na skórę matująco lub dodają jej połysku – perłowego bądź satynowego.

Kosmetyki mineralne mają jeszcze kilka istotnych zalet: są bezwodne, nie zawierają tłuszczów i są niezwykle trwałe.

Jak działają kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne działają na skórę pielęgnująco i kojąco. Dzięki wyjątkowo lekkiej konsystencji nie działają zatykająco na pory. To sprawia, że skóra ma możliwość idealnego oddychania, staje się zdrowa i świeża. Te zalety kosmetyków sprawiają, że idealnie nadają się one na lato. Dzięki temu, że są lekkie i delikatne, można je stosować również przy cerze atopowej i z silnym trądzikiem. Dodatkowo kosmetyki mineralne zapobiegają wysuszaniu się skóry, nawilżają ją oraz regenerują. Idealnie nadają się do cery podrażnionej, ale także poparzonej czy z bliznami po zabiegach – wspomagają proces leczenia.

ofeminin.pl

ofeminin.pl

Oczywiście kosmetyki mineralne mają za zadanie również upiększać. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie wtapiają się w skórę, dzięki temu pozostają niewidoczne, a makijaż wygląda bardzo naturalnie. Kosmetyki te odbijają także światło, co sprawia że skutecznie można zatuszować wszelkie niedoskonałości cery – włącznie z przebarwieniami czy zmarszczkami.

Sypka konsystencja sprawia, że kosmetyki można ze sobą łączyć, a kolory mieszać. Dzięki temu można uzyskać kolor, który idealnie pasuje do naszej cery i będzie wyglądał jeszcze naturalniej.

I to właśnie ze względu na te wszystkie właściwości, kosmetyki mineralne cieszą się takim powodzeniem.

Dołącz do dyskusji