Dlaczego pomaganie jest tak ważne? Działalność fundacji Rak’n’Roll

Człowiek, który żyje sam dla siebie, nigdy nie będzie naprawdę szczęśliwy. Tym, co nadaje naszemu życiu sens, jest pomaganie innym – kiedy dzielimy się tym, co sami posiadamy, świat staje się lepszym miejscem. Poznaj argumenty przemawiające za tym, by pomagać innym i dowiedz się, jak robi to Fundacja Rak’n’Roll!

Pomocna dłoń dla świata

Angażowanie się w pomoc potrzebującym pozwala nam docenić to, co sami posiadamy – nawet, jeśli nie jesteśmy szczególnie zamożni, to i tak możemy ofiarować innym choćby swój czas i energię. Pomaganie innym umożliwia też nawiązanie ciekawych znajomości z osobami, które – tak samo jak my – dążą do tego, by na świecie było mniej zła. Często od osób, którym pomagamy, możemy się także wiele nauczyć – na przykład pokory wobec życia i umiejętności dostosowywania się do skrajnie trudnych warunków życiowych. Dzięki temu, że na świecie są ludzie, który chcą pomagać osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji, wielu poszkodowanych przez los odzyskuje wiarę w ludzkość!

Jak pomagają najlepsi

Jedną z organizacji, która pomaga innym w zorganizowany, przemyślany sposób, jest Fundacja Rak’n’Roll, której celem jest zmiana schematów myślenia o chorobie nowotworowej i działanie na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Osoby związane z Fundacją dążą do tego, by przełamać istniejące w Polsce tabu dotyczące choroby nowotworowej oraz pokazują, że z tą chorobą można żyć – i spełniać swoje marzenia! Fundacja pokazuje także chorym na raka paniom, że nadal są one kobietami i mogą być atrakcyjne. Dzięki wysiłkom Rak’n’Roll mnóstwo osób uwierzyło w to, że przez chorobę można przejść godnie, a do tego mieć wpływ na to, jak przebiega leczenie.

Czego potrzebują chorzy

Osoby, które są chore na raka, nie potrzebują wcale pocieszania, lecz zrozumienia i tego, by inni umożliwili im wyrażanie swoich emocji. Ważne jest także odpowiednie nastawienie służby zdrowia oraz rodziny – to, że inni boją się raka, wcale nie pomaga w radzeniu sobie z tą trudną sytuacją. Dla kobiet, które leczą się onkologicznie, istotne jest także to, by czuć się atrakcyjnie – nie chcą one rezygnować z makijażu, eleganckich ubrań, a kiedy tracą włosy na skutek chemioterapii, często wybierają peruki z naturalnych włosów, które można czesać i stylizować jak własne pasma i które nie wyglądają sztucznie. Dla chorych istotne jest także to, by nie być postrzeganymi wyłącznie przez pryzmat swojego schorzenia, ale jako ludzie z planami, lękami i marzeniami.

Dołącz do dyskusji