Dlaczego warto dbać o zęby?

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. Już od małego uczy się dzieci, aby regularnie myły zęby, tłumacząc im jak ważne jest to dla ich komfortu i zdrowia. Brak przestrzegania higieny ustnej oznacza większe problemy z uzębieniem, a co za tym idzie – częstsze wizyty u lekarza dentysty. Oczywiście nie każdy dorosły to rozumie, co dopiero dziecko, jednak wpojone dobre nawyki z całą pewnością będą skuteczne i przyniosą dobre efekty w dorosłym życiu.

Problemy z zębami

Nieregularne mycie zębów, nieużywanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej, może przynieść brzemienne skutki. Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż samo szczotkowanie może nie wystarczyć, aby mieć zdrowe zęby. Bakterie odpowiedzialne za próchnicę, która jest głównym wrogiem kości nazębnej najczęściej gnieżdżą się w przestrzeni między zębowej oraz na języku, a zwykła szczoteczka nie jest w stanie ich usunąć.

Ponad to, każdy posiłek który spożyjemy jest pożywką dla rozwoju następnych bakterii, dlatego tak naprawdę nie jest możliwe całkowite ich usunięcie. Nie można jednak poddawać się już na starcie, dlatego trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu zarówno płytki nazębnej jak i przestrzeni między zębowych oraz języka.

Dołącz do dyskusji