Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Wraz z przyjściem wiosny coraz więcej czasu spędzamy na różnego rodzaju aktywnościach. Bardzo popularne jest bieganie, jeżdżenie na rowerze czy nordic walking. Jednak coraz częściej na drogach można też spotkać osoby jeżdżące na rolkach. I w sumie okazuje się, że to bardzo dobry sport – dobry dla zdrowia, dla kondycji, wyglądu czy samopoczucia. Dlaczego można tak powiedzieć?

Co ma w sobie jazda na rolkach?

1.Pomaga chudnąć

Jazda na rolkach to idealny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Pozwala spalać tyle kalorii co bieganie. Ważne jest jednak to, by jeździć w miarę regularnie i w czasie jazdy dbać o odpowiednie tętno. Dzięki temu bardzo sprawnie można tracić zbędne kilogramy.

2.Bezpieczna dla stawów

Niektóre sporty obciążają stawy i nie są dobre dla wszystkich – dotyczy to choćby biegania. Tymczasem jazda na rolkach nie sprawia takiego problemu – w o wiele mniejszym stopniu wpływa na stawy. Związane jest to z zupełnie innym rodzaje ruchów, które w wypadku jazdy są płynniejsze i mniej gwałtowne.

3.Rozwija mięśnie

megapedia.pl

megapedia.pl

Jazda na rolkach jest idealną aktywnością dla osób, które chcą rozwijać mięśnie dolnych partii ciała – nóg i pośladków. To bowiem właśnie te mięśnie działają najbardziej intensywnie. Szczególnie wybierać mogą ją kobiety, które chcą ujędrnić swoje ciało. Poza tym sport ten wzmacnia też mięśnie grzbietu i brzucha.

4.Lepsze dotlenienie organizmu

Jazda na rolkach to sport, który uprawia się na świeżym powietrzu. Stanowi zatem idealną okazję, by porządnie dotlenić organizm. A taki trening jest bardzo dobry dla naszego zdrowia, a także samopoczucia.

5.Poprawia kondycję

Jazda na rolkach to sport, który poprawia pracę serca i pobudza układ krążenia. W związku z tym serce pracuje efektywniej – dostarcza do tkanek więcej tlenu, a to sprawia, że mamy więcej energii i mniej się męczymy. Tym samym wzmacnia się nasza kondycja i możemy coraz więcej ćwiczyć.

6.Poprawia koordynację

lifefitness.pl

lifefitness.pl

Jeżdżąc na rolkach można bardzo skutecznie poprawić koordynację ruchową i poprawić równowagę – tego bowiem wymaga w ogóle utrzymanie się na rolkach. Rozwijanie tych umiejętności z pewnością przydaje się w różnych dziedzinach życia.

7.Poprawia samopoczucie

Podobnie jak większość sportów, tak i jazda na rolach skutecznie poprawia samopoczucie. A wynika to z faktu, że lepiej się czujemy, mniej chorujemy, mamy więcej energii i przebywamy więcej na świeżym powietrzu. Poprawia się nasza kondycja, nasz wygląd i osiągamy lepsze wyniki – a to wpływa na lepszą samoocenę.

Pozostaje zatem tylko kupić rolki i zacząć jeździć!

Dołącz do dyskusji