Doklejane rzęsy – alternatywa dla tuszu

Każda kobieta marzy o tym, by móc się pochwalić pięknymi i długimi rzęsami. Dzięki temu spojrzenie staje się o wiele bardziej kobiece, tajemnicze, a także eleganckie. Niestety nie zawsze jest tak, że natura obdarza nas wymarzonymi rzęsami. Bardzo często kobiety narzekają na niezbyt gęste, krótkie, łamliwe i jasne rzęsy. Czasami trzeba im po prostu pomóc, by prezentowały się nienagannie. W jaki sposób można to zrobić?

Oczywiście pierwsze co nam przychodzi na myśl to sięgnięcie po odpowiedni tusz, który poprawi naturalny wygląd rzęs. Można zatem wybrać tusze pogrubiające, wydłużające oraz podkręcające. Najpopularniejsze są te tusze w kolorze czarnym, ale dostępne są też brązowe, niebieskie, szare czy zielone. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Coraz więcej kobiet decyduje się bowiem na sztuczne rzęsy. Czy w tym zakresie mamy jakiś wybór? I czy warto się na takie rozwiązanie zdecydować?

Okazuje się, że gdy decydujemy się  na doklejane rzęsy, mamy do wyboru kilka opcji. Dzięki temu sami decydujemy o efekcie, jaki zostanie uzyskany.

Jedną z opcji są kępki sztucznych rzęs. Kępki idealnie nadają się do zamaskowania niewielkich przerw wzdłuż linii rzęs, np. jeżeli kilka włosów wypadnie. Pozwalają ukryć takie miejsce, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie i ładnie zagęszczają rzęsy – oczywiście pod warunkiem, ze są stosowane w rozsądniej ilości. Poza tym można wybierać rzęsy o różnej długości, dostosowanej do długości naturalnych rzęs. Dają też możliwość uzyskania ciekawego efektu, np. efekt kociego oka można uzyskać, gdy przy kąciku wewnętrznym naklei się krótsze kępki, a przy zewnętrznym – dłuższe. Kępki można dowolnie dobierać, dodawać i  usuwać w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Stosowanie kępek sprawia, że rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, a oczy delikatnie. Pozwalają zatem osiągnąć idealny efekt, który utrzymuje się dłuższy czas.

Jak przykleić takie rzęsy ?

 


Drugą opcją jest zastosowanie pasków sztucznych rzęs. Do wyboru jest cała masa możliwości. W zależności od tego z jakiego są one materiału i jak są wykończone, wyglądają bardziej lub mniej naturalnie. Jeżeli chcemy, by pasek wyglądał jak najbardziej naturalnie, trzeba dobrać go pod kątem naturalnych rzęs, zadbać o odpowiednią długość, a później bardzo precyzyjnie przykleić. Paski łatwo się przykleja, a poza tym można ich używać kilkakrotnie. Paski rzęs pomagają skutecznie podkreślić rzęsy, sprawiają że makijaż staje się bardziej wyrazisty i ciekawy.

Szybka instrukcja;)

 

 


Czy warto stosować takie doklejane rzęsy zamiast tuszu? Wiele zależy tak naprawdę od osobistych upodobań czy możliwości. Odpowiednio dobrane kępki czy paski mogą rzeczywiście w dużej mierze poprawić wygląd rzęs i sprawić, że będą wyglądały efektownie. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić – wtedy rzęsy będą wyglądać bardzo nienaturalnie, a może nawet komicznie. Poza tym doklejane rzęsy mogą być bardzo wygodne i pozwalają zaoszczędzić czasu związanego z wykonywaniem makijażu – pod warunkiem, że wybierze się odpowiedni produkt i prawidłowo go przyklei.

 

Dołącz do dyskusji