Domowe sposoby na pierwsze zmarszczki

Młodości, niestety, nie da się zatrzymać – czas nieubłaganie biegnie do przodu. Na szczęście istnieją jednak sposoby, które pomagają zachować młodzieńczą jędrność skóry! Poznaj najlepsze domowe sposoby na zmarszczki.

Olejek arganowy1. Masaż olejkiem arganowym

Olejek ten to prawdziwy eliksir młodości! Jeżeli zauważyłaś, że Twoja skóra traci gładkość i jędrność, codziennie przez około pięć minut wykonuj masaż twarzy opuszkami palców zwilżonymi olejkiem. Podczas tej czynności, wykonuj ruchy okrężne oraz delikatnie uciskaj i oklepuj skórę. Po skończonym masażu pozostaw olejek na twarzy przez kilkanaście minut.

2. Odpowiednia dieta

To, co ląduje na naszym talerzu, również ma duży wpływ na to, jak starzeje się nasza skóra. Warto więc jeść produkty bogate w witaminy A,C i E, które wspomagają produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry. Witaminy te znajdziemy w brzoskwiniach, marchwi, orzechach, jagodach oraz papryce.

3. Gimnastyka twarzy

Mięśnie naszej twarzy działają tak samo, jak inne, które znajdują się w naszym ciele – jeśli je ćwiczymy, stają się mocniejsze! Warto więc codziennie gimnastykować twarz przez kilka minut (na przykład rano i wieczorem). Doskonałe efekty daje wymawianie liter alfabetu w sposób nieco “teatralny”, szerokie otwieranie ust z brodą odciągniętą do dołu oraz uśmiechanie się z szeroko rozstawionymi kącikami ust.

4. Maseczka z jogurtu naturalnegoButelka jogurtu naturalnego

Produkty mleczne doskonale nawilżają i odmładzają skórę – podobno Kleopatra zawdzięczała swoją urodę regularnym kąpielom w mleku. Jeżeli marzy Ci się pozbycie pierwszych zmarszczek, regularnie nakładaj na skórę twarzy papkę z jogurtu naturalnego oraz odrobiny miodu. Maseczkę trzymamy na skórze przez około dziesięć minut, po czym płuczemy twarz.

5. Dokładne i łagodne oczyszczanie

Na koniec pewna bardzo ważna sprawa: aby zatrzymać młodość skóry, należy ją dokładnie oczyszczać dwa razy dziennie! Zaniedbywanie demakijażu czy pozwalanie, by na skórze pozostawały cząsteczki smogu, przyspiesza procesy starzenia. Nie zapominajmy więc o myciu twarzy łagodnym preparatem oraz używaniu toniku – nawet wtedy, kiedy nad ranem wracamy z imprezy!

Dołącz do dyskusji