Fotoodmładzanie skóry całego ciała

O tym, że świat niszczy urodę wiadomo od dawna i powodują to nie tylko czynniki środowiskowe, ale także odżywianie, dbanie o skórę itd. W poprzednim wieku laser zaczynał być dopiero wdrażany do medycyny estetycznej, wierzono wówczas, że wiele zabiegów za jego pomocą zastąpi operacje plastyczne, a także operacje różnych narządów. Nadzieje nie okazały się być płonnymi i dzisiaj obserwuje się coraz nowsze techniki wykorzystywania laserów jako metody na bezinwazyjne poprawianie wyglądu.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania

Fotoodmładzanie, czyli zabieg czyniący skórę młodszą za pomocą światła. Nie jest to zwykłe światło, bo mowa o laserze emitującym promienie, fale o określonej długości i funkcji. Od wieków stosowane zastrzyki z tłuszczy zwierzęcych i innych substancji są sukcesywnie wypierane przez nowe technologię i laser jest z pewnością jedną z nich, skoro za jego pomocą wspomagać można nawet odchudzanie. Fotoodmładzanie stworzyli lekarze-naukowcy-dermatolodzy. Zabieg polega na tym, aby za pomocą naświetlania wywołującego punktowe, ale chwilowe pieczenie, pobudzić kolagen do działania i uelastycznić punkty skórne, ale także usunąć przebarwienia czy dokonać zamknięcia naczynek krwionośnych, które wyglądają mało estetycznie na skórze.

Gdzie działa

Laser, a dokładnie wiązka światła o określonej długości fali działa nie tylko na likwidację zmarszczek, ale także idealnie sprawdza się do zamykania naczynek, likwidacji celulitisu rozbijając komórki tłuszczowe, odnowie biologicznej skóry całego ciała, redukcji trądzik różowatego. Sama technika jest dość kosztowna i ulega stałym ulepszeniom. Niestety stałe efekty wymagają kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Dołącz do dyskusji