Gdzie na ferie zimowe?

Zima już w pełni, choć na razie odczuwamy to dzięki temperaturom, gdyż w wielu miejscach śniegu brakuje. Jednak w napięciu oczekujemy na pierwszy śnieg w tym roku, a szczególnie że zaczyna się czas ferii zimowych. Warto zatem rozważyć, gdzie się wybrać by zapewnić całej rodzinie przyjemny wypoczynek. Nie da się ukryć, że najpopularniejszy kierunek to oczywiście góry. Oto kilka propozycji z Polski i zagranicy.

Bukowina Tatrzańska

To tutaj ściągają turyści z całego kraju, gdyż znajdują się tutaj najlepsze wyciągi narciarskie. Można korzystać z różnych tras, na których miło czas spędzą profesjonaliści i amatorzy. Dodatkowo można wybierać spośród wygodnych hoteli, pensjonatów czy prywatnych gospodarstw. Atrakcją są również kąpieliska termalne, w których można się rozgrzać, wypocząć i zrelaksować mięśnie. Bukowina Tatrzańska to również piękne widoki i piękne krajobrazy.

Niżne Tatry, Słowacja

slowacja.hej.pl

slowacja.hej.pl

Są to góry blisko polskiej granicy, nie przekraczające 2000m.n.p.m. Szczególnie warto skorzystać z ośrodka narciarskiego Jasna Niżne Tatry, który kusi naprawdę dobrymi warunkami. Do dyspozycji jest 45 kilometrów tras, które mają różny stopień trudność. Dzięki temu czas mogą tutaj spędzać amatorzy, dzieci i profesjonaliści. Inne atrakcje to snow park i trasa freeridowa. W okolicy można bez problemu znaleźć wygodny nocleg dostosowany do osobistych warunków.

Tyrol, Austria

podroze.onet.pl

podroze.onet.pl

To jedno z najpopularniejszych miejsc wśród osób lubiących zimowe sporty. Dostępnych jest około 70 ośrodków oraz ponad 5000 kilometrów tras narciarskich. Są to trasy o różnym stopniu trudności – ośle łączki, trasy po lodowcach, na wysokości ponad 3000m.n.p.m. Ogromną zaletą są ski passy, które pozwalają z tras korzystać bez ograniczeń. Poza tym można korzystać z różnych dodatkowych atrakcji, spędzać czas na bardziej leniwym wypoczynku, korzystać z imprez kulturalnych lub podziwiać alpejskie krajobrazy.

Dolomity, Włochy

primoris-travel.pl

primoris-travel.pl

Dolomity to niezwykłe krajobrazy górskie, ale również niezwykłe trasy narciarskie. Dostępne są oczywiście trasy o różnych poziomach trudności – od tych najprostszych po trasy biegnące między skalistymi szczytami. Można także korzystać z dodatkowych atrakcji, a wypoczywać w naprawdę komfortowych miejscach. Co ciekawe, działają tutaj szkółki narciarskie z polskimi instruktorami.

Riła, Bułgaria

narty.pl

narty.pl

Okazuje się, że również Bułgaria wiele oferuje narciarzom. Riła to miejsce idealne – znajduje się tutaj ośrodek narciarski i ponad 60 kilometrów tras zjazdowych oraz biegowych o różnej trudności. Poza tym okolica pełna jest też innych atrakcji. Można zdecydować się na snow park, fun park, trasy freeridowe i freestylowe. Do dyspozycji wypoczywających są różne noclegi, a także okoliczne zabytki oraz przepiękne krajobrazy.

Dołącz do dyskusji