Inwestycje budowlane i przyjazd kibiców na EURO 2012

8 czerwca 2012 roku będzie dniem rozpoczęcia się EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Na tę imprezę zjadą kibice z całego świata. Najwięcej będzie ich z Europy. Prawdziwi kibice nie mogą przegapić takiego piłkarskiego święta. Wielu z nich na kilka miesięcy przed rozpoczęciem się imprezy zarezerwowało kwatery i załatwiło sobie urlop w pracy. Kibice dotrą na mecze różnego rodzaju środkami transportu. Wśród nich możemy wymienić transport morski, powietrzny, lądowy. Nie ważne w jaki sposób dostaną się na mecze. Ważne jest, by na zdążyć zanim rozlegnie się pierwszy gwizdek arbitra spotkania.

transport-morski

Co jest potrzebne do prawidłowego przebiegu imprezy sportowej?

Przygotowania do tak dużej imprezy trwały ponad cztery lata. W Polsce zbudowano trzy nowe stadiony i jeden zmodernizowano. Budowano drogi ekspresowe i autostrady. Odnawiano infrastrukturę kolejową i lotniczą. Przez ten czas wykonano więcej prac, niż przez ostatnie kilkanaście. Takie prace budowlane i remontowe były niezbędne do zorganizowania takiej imprezy piłkarskiej. Nie ze wszystkimi budowami zdąży się przed EURO 2012. Wiele osób uważa, że mimo nie ukończonych wszystkich inwestycji, w Polsce zostaną zorganizowane godne Mistrzostwa Europy.

A co z wydanymi pieniędzmi?

Spodziewając się setek tysięcy gości, modernizowano infrastrukturę transportową. Dzięki temu transport morski, powietrzny i lądowy będzie mógł obsłużyć więcej pasażerów niż do tej pory. Takie inwestycje będą pomagały w późniejszych latach. Wiele z nich miało zostać wykonanych w najbliższym czasie. Ze względu na tę piłkarską imprezę postanowiono przyspieszyć prace. Więc pieniądze jakie zostały wydane na takie inwestycje nie pójdą na marne.

Dołącz do dyskusji