Jak dbać o cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca. Podatna jest na podrażnienia, przesuszenie oraz szybko pojawiają się na niej zaczerwienienia. Na takiej cerze często widoczne są popękane naczynka, co wygląda niezbyt estetycznie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja takiej cery. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

źródło: zdrowie-diety.pl

źródło: zdrowie-diety.pl

Do cery wrażliwej musimy bardzo umiejętnie dobierać kosmetyki ? bardzo łatwo ją podrażnić i wywołać uczulenie. Na pewno musimy zatem unikać kosmetyków zapachowych i kolorowych. Nie jest również wskazane zbyt częste zmienianie kosmetyków ? jeżeli znajdziemy taki, który służy naszej cerze, to się go trzymajmy. Nie wolno też przesadzać z kosmetykami, gdyż to pogorszy stan naszej cery.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Najlepiej sprawdzają się często kosmetyki hipoalergiczne i bez zawartości barwników. Bardzo ważne jest też zainwestowanie w dobry preparat do demakijażu i mycia twarzy. Nie powinniśmy bowiem myć jej wodą z kranu. Sprawdzą się specjalne emulsje, płyny micelarne oraz mleczka do skóry wrażliwej. Świetnym rozwiązaniem będzie też delikatny tonik, który nie będzie zawierał alkoholu.

źródło: zdrowyjakryba.wordpress.com

źródło: zdrowyjakryba.wordpress.com

Taka skóra jest też wrażliwa na zmiany pogodowe ? a więc na działanie promieni słonecznych czy mrozu. Warto w codziennej pielęgnacji stosować krem z filtrem oraz dobry krem nawilżający, który będzie chronił skórę przed utratą wilgoci. Kremy do cery wrażliwej powinny zawierać rumianek, aloes, glicerynę, olejek różany oraz witaminy A i E. Jeżeli chcemy wykonać peeling to zdecydujmy się na ten enzymatyczny, który nie podrażni skóry. Bardzo dobrze będą też wpływać na nią maseczki domowej roboty.

Dołącz do dyskusji