Jak dbać o skórę jesienią?

Jesień to wyjątkowo trudny okres dla skóry. Po lecie i intensywnym opalaniu skóra staje się wysuszona, pogrubiała, mało elastyczna. Często przybiera szarawy odcień, a widać na niej również przebarwienia, znamiona, popękane naczynka czy zmarszczki. To sprawia, że wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Jednak jeżeli dobrze o nią zadbamy, to z pewnością odzyska zdrowy i piękny wygląd. O czym należy zatem pomyśleć?

Złuszczanie skóry

fit.pl

fit.pl

Niezwykłym sprzymierzeńcem skóry w jesiennym okresie staje się peeling. Czasami skóra po powrocie z wakacji sama zaczyna się złuszczać. Warto zatem zadbać o to, by usunąć martwy i wysuszony naskórek. Szczególną uwagę należy poświęcić skórze na kolanach i łokciach, która jest najbardziej wysuszona. Taki regularnie wykonywany peeling sprawi, że skóra będzie świeża, zdrowa i pełna blasku, poza tym zyska ładny kolor.

Odpowiednie kosmetyki

Pielęgnacja skóry po lecie wymaga również zastosowania odpowiednich kosmetyków. Na noc warto wybierać te o bogatszej konsystencji – gęste i tłuste balsamy oraz oleje kosmetyczne, które skutecznie nawilżą skórą. Na dzień warto stosować lekkie, nawilżające mleczka. Jeżeli widzimy, że nasza skóra jest podrażniona, lepiej będzie sięgnąć po preparaty apteczne.

Warto też zapewniać skórze zabiegi regenerujące we własnym domu. Na skórę, np. uda i łydki można nałożyć grubą warstwę maski do ciała i owinąć je przezroczystą folią na kilkanaście minut. Dzięki temu składniki odżywcze lepiej się wchłoną w skórę.
Pielęgnacja skóry

ibeauty.pl

ibeauty.pl

Szczególną uwagę warto poświęcić pielęgnacji skóry twarzy, która jest wyjątkowo delikatna. Dobrze jest wykonywać peelingi, które pozwolą ją zregenerować. Do cery odpornej na podrażnienia można wybrać peeling ziarnisty, a do tej wrażliwej – peeling enzymatyczny. Na co dzień należy stosować nawilżający krem dostosowany do rodzaju cery oraz wieku. Odpowiednie nawilżenie należy także zapewnić skórze w nocy. Co kilka dni dobrze jest również zastosować maseczkę nawilżającą oraz odżywczą.

Inną możliwością jest skorzystanie z profesjonalnego zabiegu w salonie kosmetycznym. Szczególnie sprawdzi się tutaj mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę odżywczego preparatu witaminowego – zawiera witaminy, mikroelementy, peptydy oraz aminokwasy.

salonwenus.pl

salonwenus.pl

Po lecie na skórze mogą również pojawiać się nieestetyczne odbarwienia i przebarwienia. By je usunąć można zastosować terapię wybielającą z wykorzystaniem odpowiednich kremów o właściwościach rozjaśniających. Kremy takie delikatnie złuszczają odbarwienia, a jednocześnie zapobiegają powstawaniu kolejnych plam.

Dbanie o takie czynniki sprawi, że nasza skóra szybko odzyska dawny blask.

Dołącz do dyskusji