Jak likwidować oznaki czasu na twarzy

Czas jest absolutny, dotyka wszystkich aspektów życia. Dotyczy mężczyzn, kobiet, bizneswoman, królowych, urzędników państwowych czy polityków. Wszyscy się starzejemy i tylko małym dzieciom to się podoba. Z wiekiem struktura włókien kolagenowych w naszych skórach ulega zniekształceniu, a skóra pod oczami, na czole i w wielu innych miejscach wiotczeje. Zmarszczki dodają powagi i sprawiają wrażenie, że jesteśmy kimś na kim można polegać. Jednak my wolimy być piękni i młodzi jak w momencie wchodzenia w życie dorosłe.

 

Chirurgiczne metody likwidacji zmarszczek

Korzystanie z usług chirurga plastycznego w wielu rejonach świata stało się tak normalne jak odwiedzanie fryzjera, czy kosmetyczki. Na porządku dziennym są prezenty w postaci operacji powiększenia piersi czy plastyki nosa, nawet na 18 urodziny córki. Panowie także coraz częściej korzystają z usług chirurga i w Brazylii czy Meksyku nikogo to nie dziwi. Choć likwidacja zmarszczek przez lifting to nie koniecznie dobry pomysł na podarunek, jednak może być dobrym pomysłem na prezent dla siebie samej/samego.

Subtelne metody odmładzania

Chirurgia plastyczna, choć bardzo skuteczna, wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Chirurg musi najpierw uszkodzić skórę, aby ta wyglądała młodziej. Wiąże się to więc z hospitalizacją i możliwością infekcji, a przede wszystkim z wielotygodniowym bólem, który nie zawsze da się zagłuszyć lekami przeciwbólowymi. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem toksyny botulinowej(tzw. Botox) lub kwasu hliarulonowego. Preparaty te są wstrzykiwane w skórę i nie powodują praktycznie żadnych skutków ubocznych.
Likwidowanie zmarszczek to sposób na odmładzanie swego wyglądu, jednak nie można popaść w przesadę. Ludzie nie żyją wiecznie i nie wyglądają zawsze młodo, pewnych spraw nie da się przeskoczyć. Można je jedynie spowolnić, dlatego w pewnym momencie trzeba się pogodzić ze swymi latami i starzeć się z godnością, a nie z twarzą jakby nie swoją.

Dołącz do dyskusji