Jak można szybko powiększyć usta?

Każda kobieta chciałaby móc pochwalić się pełnymi, pięknymi ustami. Jednak już nie każda zdecyduje się na zabieg powiększania ust – wiąże się to ze sporymi kosztami, a czasem też pewnym ryzykiem. Na szczęście podobny efekt można też osiągnąć dzięki bardziej naturalnym, domowym sposobom. Jakim dokładnie?

Przyprawy

glamki.pl

glamki.pl

Oczywiście trzeba wybrać odpowiednie przyprawy – takie jak kardamon, cynamon, pieprz, tabasco lub chili. Te ostre przyprawy są stosowane właśnie w wypadku kosmetyków, która działają powiększająco na usta. Wystarczy delikatnie wetrzeć odrobinę przyprawy w usta, by zobaczyć jak się powiększają.

Oczywiście trzeba zachować ostrożność, gdybyśmy byli na którąś przyprawę uczuleni. Poza tym bardzo delikatna skóra może ulec podrażnieniu.

Masaż

Niezwykle pomocny okaże się również masaż ust. Jak można taki masaż wykonać?

Jednym ze sposobów jest wykorzystanie szczoteczki do zębów. Wystarczy delikatnie pocierać wargi szczoteczką, co poprawi krążenie krwi, uwydatni usta, a także poprawi ich koloryt. Równie dobrze do takiego masażu można wykorzystać szorstki ręcznik.

joannepmakeup.wordpress.com

joannepmakeup.wordpress.com

Masaż ust można także wykonać kostką lodu. Taki zabieg nie tylko poprawi ukrwienie ust i je powiększy, ale poprawi też koloryt.

Ćwiczenia

Kolejny skuteczny sposób polega na wykonywaniu ćwiczeń, które ujędrnią usta. Jedno z nich dotyczy wymawiania samogłosek, dzięki czemu napinamy mięśnie twarzy, ale także usta. Drugie ćwiczenie polega na złożeniu ust w ‚dziubek’ i wypuszczaniu powietrza – to również pomaga pracować na jędrnością ust. Oczywiście najlepsze efekty przyniesie regularne wykonywanie tych ćwiczeń – co najmniej raz dziennie.

Peeling

wieczniemloda.com

wieczniemloda.com

Usta będą nie tylko pełniejsze, ale też zdrowsze i piękne, gdy zapewnimy im odpowiednią pielęgnację. A podstawą takiej pielęgnacji powinien być peeling. Szczególnie należy go wykonywać w wypadku ust wysuszonych i popękanych, by pozbyć się martwego naskórka. Do wyboru mamy peeling gotowe, dostępne do kupienia w drogeriach lub peelingi wykonane samodzielnie, np. z cukru. Oczywiście ważne jest, by zabiegu tego nie wykonywać zbyt często.

Makijaż

Wygląd ust można także poprawić odpowiednim makijażem. Jaki makijaż pozwoli optycznie powiększyć usta? Warto kontur oznaczyć konturówką w tym samym kolorze co szminka. Należy wybierać raczej te jaśniejsze kolory – ciemne tylko dodatkowo pomniejszają usta. Najważniejsze jest wykończenie – usta należy pokryć przezroczystym błyszczykiem(najlepiej z brokatem), który będzie odbijał światło, co dodatkowo powiększy nasze usta.

Dołącz do dyskusji