Jak podkręcić metabolizm?

Czy wiesz, że tempo przemiany materii, czyli metabolizm, nie jest stałe? Zatem koniec z wymówkami: nie mogę schudnąć, bo mam wolny metabolizm. Również częstotliwość korzystania z toalety nie świadczy o metabolizmie, a jedynie o szybkości działania układu trawiennego. Jednak faktem jest, że metabolizm wpływa na tempo odchudzania – zatem jak podkręcić metabolizm? Co pobudza metabolizm do pracy?

Co spowalnia metabolizm?

Istnieje wiele źródeł powolnego metabolizmu. To między innymi niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, niewyspanie, stres, głodówki, spożywanie zbyt małej ilości posiłków w ciągu dnia. Kiedy metabolizm działa na zwolnionych obrotach, odchudzanie jest trudne. Mimo obniżenia kaloryczności i stosowania zasad diety nie osiągamy zadowalających efektów.

Jak podkręcić metabolizm?

Trenuj! Jeśli tylko nie masz przeciwwskazań, ćwicz 3 razy w tygodniu ze zmienną intensywnością.

Pamiętaj o uzupełnianiu płynów, nie tylko podczas treningów. Podkręcenie metabolizmu odbywa się poprzez picie przynajmniej 1.5l. wody mineralnej. Może być to woda gazowana lub niegazowana. Brzmi jak paradoks, ale to właśnie picie wody pozwala…pozbyć się nadmiaru wody! Chodzi o wodę metaboliczną, która powoduje puchnięcie.

Dodatki do żywności

Metabolizm pobudzają różnego rodzaju produkty, które można uwzględnić w codziennej diecie. Są to między innymi: papryka chilli, cynamon, kardamon. Przed treningiem warto wypić kawę – bez cukru i mleka. Nie zapominaj, że możesz wyposażyć się w suplementy takie jak L-karnityna i inne boostery metabolizmu, które pomogą Ci przy spalaniu nadmiaru tłuszczu w organizmie. Suplementy nie są szkodliwe i skutecznie wspomagają walkę z otyłością.

Woda z cytryną

Wiele osób zaczyna dzień od wody z cytryną. Według niektórych to placebo i nie ma badań potwierdzających wpływ wody z cytryną na metabolizm, jednak zdaniem wielu osób to naprawdę działa, a odchudzanie przebiega szybciej, kiedy każdy dzień rozpoczynamy od szklanki wody z cytryną. Na pewno nie zaszkodzimy sobie w ten sposób, więc dlaczego by nie spróbować? Wystarczy, że do przegotowanej wody dodasz sok z cytryny. Może być to sok z połowy cytryny, ale również tylko kilka łyżeczek.

Dołącz do dyskusji