Jak powinna wyglądać dieta dla małego ucznia?

Dla zdrowia dziecka ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta. Organizm dziecka do pracy oraz prawidłowego rozwoju potrzebuje wielu ważnych składników. Niezwykle ważne jest też kształtowanie w dziecku zdrowych nawyków żywieniowych. Jaka dieta jest zatem odpowiednia dla dziecka?

mjakmama24.pl

mjakmama24.pl

Najważniejszą sprawą jest to, by dieta dziecka była bogata w niezbędne składniki odżywcze – dzięki temu będzie się ono dobrze rozwijać, będzie miało więcej energii oraz lepsze samopoczucie. Taka dieta powinna być jak najbardziej zróżnicowana i bogata w te pełnowartościowe produkty. Dlatego szczególnie powinny się w niej znaleźć produkty zbożowe, ryby oraz warzywa i owoce. Bardzo ważnym składnikiem są również tłuszcze roślinne. Te tłuszcze nie będą źródłem nadwagi, jeżeli tylko zostaną stosowane z rozsądkiem. Są natomiast źródłem niezbędnej dla dziecka energii.

natablicy.pl

natablicy.pl

Niezwykle ważne jest również to, by w diecie dziecka znajdowało się jak najmniej produktów zawierających tzw. puste kalorie. A można do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju przekąski, w tym batoniki, chipsy czy inne słodycze. Gdy dziecko ma ochotę na coś lekkiego lepiej podać mu jogurt czy owoce.

zdrowie.dziennik.pl

zdrowie.dziennik.pl

Dieta dziecka to również odpowiednie nawyki żywieniowe. Ważne jest, by dziecko jadało regularne posiłki w niezbyt dużych porcjach. Dzięki temu stale będzie miało energię, a organizm będzie radził sobie z procesem trawienia. Bardzo ważne jest też, by dziecko zaczynało dzień od śniadania. Taki posiłek pobudzi organizm do pracy, wzmocni metabolizm i doda dziecku energii. Dzięki temu dziecko będzie się lepiej czuło, łatwiej będzie mu się skupić i uczyć.

Dołącz do dyskusji