Jak powinny ubierać się niskie kobiety?

Koniec roku to kilka okazji do tego, by zaprezentować się w efektownych stylizacjach – na wigilii, na obiedzie świątecznym i oczywiście na sylwestrze. Zawsze jednak pojawia się to najważniejsze pytanie – co na siebie włożyć? Podpowiadamy, co mogą założyć kobiety niskie, jeżeli chcą olśniewać wyglądem – również na co dzień.

Dopasowany krój

Kobiety niskie powinny unikać ubrań oversize. Zdecydowanie lepiej stawiać na dopasowane ubrania – kurtki, sweterki, bluzki, koszule, spódnice ołówkowe czy spodnie. Dzięki temu można podkreślić szczupłą sylwetkę i odwrócić uwagę od niewielkiego wzrostu. Oczywiście można także sprytnie łączyć różne elementy, np. luźną bluzkę lub koszulę z wąskimi spodniami.

Wysoki stan

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet niskich będą spodnie i spódnice z wysokim stanem. Dlaczego? Takie połączenie pozwala optycznie wydłużyć nogi, a w związku z tym dodać sobie kilka centymetrów. Można je ciekawie łączyć – zarówno z krótkimi topami i sweterkami, jak i dłuższymi koszulami i bluzkami.

Monochromatyzm

ofeminin.pl

ofeminin.pl

Niskie kobiety powinny stawiać w swoich stylizacjach na jeden kolor. Takie zestawy będą optycznie wydłużały sylwetkę, a poza tym nie pozostaną niezauważone. Warto na specjalne okazje wybrać jednokolorowy kostium, a nawet dobrać do niego buty w takim samym odcieniu.

Litera A

Niskie kobiety powinny także sięgać po spódnice w kształcie litery A. Taki krój podkreśla szczupłą talię i pozwala optycznie wydłużyć nogi.

Długość maxi

To może być zaskoczenie dla wielu kobiet, ale okazuje się że krój maxi pasuje również tym niskim osobom. Oczywiście trzeba dbać o to, by ubrania nie były za duże i zbyt zwiewne. A kluczem do sukcesu będzie dobranie odpowiedniej długości – tak, by po założeniu butów, długość spódnicy czy sukienki sięgała ziemi. To optycznie wydłuży sylwetkę.

Paski pionowe

Idealnym wzorem dla niskich kobiet będą pionowe paski. To one optycznie wydłużą sylwetkę, a przede wszystkim nogi. Poza tym należy pamiętać o tym, że pionowe paski działają także wyszczuplająco.

Buty

porady.kobieta.gazeta.pl

porady.kobieta.gazeta.pl

Niezwykle ważne dla niskich kobiet jest także dobranie odpowiednich butów. Powinny one wybierać koturny, szpilki i wysokie obcasy. Takie obuwie sprawia, że kobieta jest wyższa, ale także wizualnie wydaje się wyższa. Na pewno należy unikać wszelkich pasków na kostkach, gdyż one skracają nogi. Warto też wybrać dla siebie buty w kolorze nude, gdyż takie cieliste buty również optycznie wydłużą nogi.

Jest zatem w czym wybierać tak, by wyglądać dobrze, ale też olśniewająco.

Dołącz do dyskusji