Jak prawidłowo zadbać o cerę?

Piękna i zdrowa cera to marzenie każdej kobiety. Taki efekt można osiągnąć, ale trzeba zadbać o kilka istotnych czynników. Co jest ważne dla wyglądu naszej cery?

1. Odpowiednia dieta. Na stan cery bardzo duży wpływ ma zachowywana dieta. Chodzi o to, by do organizmu dostarczać substancje, które będą wpływały na jej wygląd. Istotne znaczenie mają między innymi przeciwutleniacze, które chronią skórę. Warto ograniczyć ilość tłuszczy i węglowodanów. Bardzo ważne jest, by dieta była bogata w witaminy, w tym witaminę C i E – dzięki temu skóra będzie mocniejsza i zabezpieczona przed działaniem słońca. Witaminy pomagają także opóźnić proces starzenia się skóry i pojawiania pierwszych zmarszczek.

2. Uwaga na słońce. Duże znaczenie ma unikanie promieni słonecznych, które w dużej mierze odpowiadają za uszkodzenia skóry. Działanie słońca przyczynia się także do powstawania raka skóry. Skórę należy zatem odpowiednio chronić przed słońcem. A można to robić na kilka sposobów, np. nosząc kapelusz. Należy też unikać przebywania na słońcu, gdy jest ono najsilniejsze. Obowiązkowo trzeba również stosować kremy z filtrem, które chronią skórę przed promieniami słonecznymi.

3. Aktywność fizyczna. Dla stanu skóry bardzo ważne jest również prowadzenie aktywnego trybu życia. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi oraz wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. To z kolei sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona, a poza tym wzmaga się produkcja kolagenu – niezwykle ważnego dla stanu skóry. Taka aktywność pomaga też spowalniać proces starzenia się skóry.

4. Odpowiednia ilość snu. Skóra będzie piękna i zdrowa, gdy zadbamy o należytą ilość wypoczynku. Organizm zazwyczaj potrzebuje około 7 godzin snu. Dla samej skóry istotna jest też jakość snu. Najlepiej byłoby spać na plecach, by skóra nie dotykała poduszki – będzie lepiej oddychać i się regenerować.

5. Nie dla alkoholu i papierosów. Zbyt duża ilość alkoholu sprawia, że skóra staje się wysuszona. Poza tym alkohol odpowiada za rozszerzanie i pękanie naczyń krwionośnych – wtedy pojawiają się na niej zaczerwienienia. Papierosy przyspieszają proces starzenia się skóry, niszczą kolagen i prowadza do powstawania zmarszczek.

6. Właściwa higiena twarzy. Bardzo ważne jest, by dbać o właściwe oczyszczanie cery, która narażona jest na różne zanieczyszczenia. W tym celu należy stosować oczyszczające toniki lub mleczka i wykonywać regularnie peeling. Skóra dzięki temu będzie mogła oddychać, regenerować się i pozostanie piękniejsza.

Z biegiem czasu jednak nawet najbardziej drobiazgowa pielęgnacja nie uchroni przed postępującymi zmarszczkami. Nowoczesna medycyna estetyczna ma w swojej ofercie mało inwazyjne zabiegi kosmetyczno-dermatologiczne, które wygładzają skórę wypełniając zmarszczki.

http://newestetic.pl/zabiegi/kwas-hialuronowy/wypelnianie-zmarszczek-i-bruzd

Dołącz do dyskusji