Jak radzić sobie z ciągłym bólem głowy?

Bóle głowy i migreny to przypadłość, z którą boryka się naprawdę spora ilość osób. A takie bóle głowy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ciężko jest pracować, ciężko jest zająć się domem, a nawet wypoczywać. Zazwyczaj w takiej sytuacji sięga się po leki, ale są również pewne naturalne sposoby, które pomagają pozbyć się bólu głowy.

1.Olejek lawendowy

Lawenda to produkt, który działa kojąco i uspokajająco. Jednocześnie pomaga także radzić sobie z bólami głowy. A jak go zastosować?

Najlepiej sięgnąć po olejek lawendowy. Po pierwsze, można wetrzeć w czoło. Po drugie, można wdychać zapach, by złagodzić ból. Najpierw należałoby zagotować wodę, a później dodać do niej olejek lawendowy. Następnie mieszankę przelać do miski i wdychać opary lawendy – to pewnego rodzaju inhalacja. Jest dużo szansy na to, że ból głowy minie.

2.Olejek miętowy

talia24.pl

talia24.pl

Olejek miętowy to niezwykle skuteczny środek na zwalczanie bólów migrenowych. Jak to możliwe? Olejek miętowy należy wdychać. Opary sprawiają, że rozszerzają się naczynia krwionośne w organizmie, a tym samym poprawia się przepływ krwi. Ponieważ to słabe krążenie krwi przyczynia się do bólów migrenowych, kiedy poprawimy jej krążenie, ból powinien ustąpić. Inhalacje wykonywane z olejku miętowego mają również pozytywny wpływ na zatoki. Poza tym działa on relaksująco.

3.Olej bazyliowy

Bazylia zazwyczaj kojarzy się z przyprawą stosowaną w kuchni. Natomiast olejek bazyliowy może okazać się również skutecznym lekarstwem na bóle głowy, szczególnie na migrenę. Idealnie nadaje się do tych objawów, które związane są z napięciem mięśni, gdyż jest środkiem zwiotczającym mięśnie.

4.Siemię lniane

Siemię lniane stosowane jest w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. Również skuteczne może okazać się w problemach z bólami głowy. Otóż, bóle głowy można zwalczyć, gdy zwiększy się ilość kwasów tłuszczowych omega-3, dostarczanych do organizmu. A siemię lniane jest właśnie źródłem taki kwasów, i to źródłem całkiem bogatym. W zależności od upodobań może je przyjmować w postaci ziaren lub w postaci oleju.

kobieta.onet.pl

kobieta.onet.pl

5.Herbata imbirowa

To sposób, który cieszy się powodzeniem szczególnie u naszych babć. Jeżeli chcemy pozbyć się uciążliwego bólu głowy, trzeba przygotować herbatę z tartym korzeniem imbiru. Wystarczy ją zaparzyć, dodać imbir i odcedzić. Imbir ma niezwykłe właściwości i pozwala ukoić ból głowy.

Warto zatem wypróbować którąś z powyższych metod i znaleźć taką, która w naszym wypadku okaże się skuteczna. Dzięki temu uciążliwe bóle głowy odejdą w zapomnienie.

Dołącz do dyskusji