Jak radzić sobie ze stresem?

Stres towarzyszy nam na każdym kroku. Nasze życie przeładowane jest różnymi trudnymi sytuacjami i problemami. Żyjemy też w ciągłym pędzie i musimy podejmować wiele ważnych decyzji. Stres, który towarzyszy takim sytuacjom wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zatem zastanowić się, jak możemy sobie radzić ze stresem i odzyskać radość z życia. Oto kilka cennych rad.

Po pierwsze, uprawiajmy sport. Nic tak nie pomoże pozbyć się negatywnych emocji jak porządny wysiłek fizyczny. Świetnie sprawdzają się tutaj tańce takie jak np Zumba itp.  Pod jego wpływem wydzielać zaczynają się endorfiny, które zwane są hormonem szczęścia. Taki wysiłek pozwala też oderwać się od codzienności i zapomnieć o naszych troskach. Ważne jest jednak, by sport uprawiać regularnie. A to w jakiej postaci zależy od naszych upodobań.

Zgodnie z tym co podaje Ministerstwo sportu aż 76% z nas nie ćwiczy regularnie. Brak ruchu także sprzyja stresowi.

Po drugie, trzeba umieć się zrelaksować. Dzięki temu uspokoimy się i odpędzimy negatywne myśli. Będziemy się też lepiej czuć fizycznie. Co nam pomoże się zrelaksować? Można wybrać odprężającą kąpiel w wannie. Można wybrać się na masaż, do kosmetyczki, pójść na spacer lub po prostu posłuchać relaksacyjnej muzyki.

źródło: healthylifestyle.glamblog.pl

źródło: healthylifestyle.glamblog.pl

Po trzecie, koniecznie trzeba się wysypiać. Nasz organizm musi się regenerować, a my musimy wypoczywać. Dlatego potrzebna jest nam odpowiednia dawka snu ? około 8 godzin. Jeżeli mamy problemy z zaśnięciem lub się budzimy, warto wypróbować jakieś sprawdzone sposoby na bezsenność ? oczywiście naturalne. Nie trzeba przecież od razu brać jakiś leków ? może nam pomóc gorący prysznic lub szklanka mleka. Kiedy się wyśpimy, rano będziemy mieć więcej energii do działania.

Co na to ekspert?

Nie pozwól więc by stres wpędził cię go grobu 😉

Dołącz do dyskusji