Nie masz czasu chodzić na siłownie? Świetnie, stwórz własną w domu ;)

Dla wielu osób sport jest nieodłącznym elementem życia. Przekonują się o tym, że aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na zdrowie, kondycję, a nawet samopoczucie. Poza tym sport naprawdę sprawia przyjemność, zwłaszcza gdy wybierzemy dyscyplinę odpowiadającą naszym upodobaniom. Wiele osób najbardziej lubi wykonywać ćwiczenia na siłowni. A niektórzy idą nawet o krok dalej – urządzają siłownię we własnym domu.

źródło: wszystkoounionj.blogspot.com

źródło: wszystkoounionj.blogspot.com

Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie? Karnet na siłownię to spory wydatek, który ponosimy każdego miesiąca. Tymczasem roczny wydatek z tym związany pozwoli na wyposażenie własnej siłowni. Ma to wiele zalet. Zaoszczędzamy środki, które trzeba by przeznaczyć na dojazdy. Cieszymy się wygodą, komfortem i możemy korzystać z siłowni kiedy tylko mamy na to ochotę.

źródło: mojafirma.infor.pl

źródło: mojafirma.infor.pl

Ale czy siłownię da się urządzić w każdym domu czy mieszkaniu? Oczywiście wymaga to odpowiedniego rozplanowania i zagospodarowania przestrzeni. W mniejszym mieszkaniu być może uda się wygospodarować kąt w sypialni na ustawienie sprzętów. W domu najlepiej przeznaczyć na siłownię osobne pomieszczenie – nawet w garażu czy budynku gospodarczym.

źródło: activemaniak.pl

źródło: activemaniak.pl

Siłownię należy również odpowiednio zaaranżować. Trzeba zadbać o oświetlenie, wentylację, jak również wyciszyć pomieszczenie. Szczególnie istotne jest jednak wyposażenie. Na pewno powinny to być takie akcesoria jak skakanka, hantle, hula -hop czy stepper. Warto też pomyśleć o bardziej profesjonalnym sprzęcie – bieżni, rowerku treningowym czy drążku do podciągania.

Dołącz do dyskusji