Jak walczyć z nadwagą?

Wiele osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, zaczyna katować się różnymi dietami. Niestety efekty takich diet są widoczne bardzo krótko ? szybko bowiem wracamy do poprzedniej wagi. Kluczem do sukcesu nie jest bowiem stosowanie restrykcyjnych diet, ale zmiana nawyków żywieniowych. Dzięki temu nie tylko będziemy wyglądać lepiej, ale będziemy też zdrowsi.

źródło: dietetykblog.blogspot.com

źródło: dietetykblog.blogspot.com

Po pierwsze, musimy starać się jeść częściej, ale mniej. Zamiast 3 obfitych posiłków dziennie, lepiej jest zjeść 5, ale mniejszych. Dzięki temu unikniemy rozciągania żołądka. Powinniśmy zatem wygospodarować czas na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację ? z tym, że drugie śniadanie i podwieczorek to nie typowe posiłki, ale bardziej lekkie przekąski.

Po drugie, musimy stopniowo ograniczać ilość spożywanego jedzenia. Gdybyśmy zrobili to drastycznie, ciągle czulibyśmy głód i trudno byłoby nam się powstrzymać przed podjadaniem. Dlatego porcje zmniejszamy systematycznie.

źródło: dietetykblog.blogspot.com

źródło: dietetykblog.blogspot.com

Po trzecie, warto szukać zamienników dla pewnych pokarmów. Zwłaszcza te bogate w kalorie chcemy zamienić na produkty ubogokaloryczne. Na przykład sosy na bazie majonezu, zamieńmy na jogurt naturalny.

źródło: my-weganie.pl

źródło: my-weganie.pl

Po czwarte, należy wybierać odpowiednie produkty. Zrezygnujmy z tłustych mięs jak wieprzowina czy baranina na rzecz cielęciny czy kurczaka. Słodycze zastąpmy owocami oraz warzywami. Unikajmy niezdrowych przekąsek w postaci chipsów czy ciastek. Ze swojej diety wykluczmy też soki i napoje gazowane. Postawmy na wodę mineralną i herbatę. Im dłużej będziemy trzymać się takich nawyków, tym lepsze efekty osiągniemy.

Dołącz do dyskusji