Jak wybrać dobry fitness klub?

Wiosna to świetny czas, by zadbać o swoją kondycję i sylwetkę przed latem. Sport na świeżym powietrzu nie zawsze w kwietniu jest możliwy, kapryśna pogoda nieraz nie pozwala nam wsiąść na rower czy uprawiać jogging, chyba że lubimy bieg w deszczu. Jeśli nie, opcją wartą rozważenia jest fitness w klubie. 

Wybór zajęć

Fitness to inaczej gimnastyka rekreacyjna. W towarzystwie innych uczestników i trenera, najczęściej przy muzyce, ćwiczymy w zależności od wybranego przez nas stylu zajęć. Możemy wybrać ćwiczenia nastawione na rozwój mięśni, albo spalanie tkanki tłuszczowej, dbające o równowagę, zakres ruchu i układ krążenia, kształtujące sylwetkę i wydolność organizmu. Poza tym poszczególne zajęcia różnią się od siebie stopniem intensywności treningu. Jeśli długo nie ćwiczyliśmy i nie jesteśmy pewni, w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm, zacznijmy od mniej wyczerpujących ćwiczeń, na przykład od strechingu.

Jak sprawdzić jakość klubu

Czasami bardziej niż na modelowaniu sylwetki zależy nam po prostu na aktrakcyjnym spędzeniu czasu. Wówczas warto zapoznać się z zapleczem klubu i jego przystępnością dla nowych klientów. Jak wygląda szatnia, w jakiej atmosferze odbywają się zajęcia, czy mamy po nich możliwość skorzystania z prysznica albo sauny? W jakim wieku jest większość uczestników? Te pytania powinniśmy zadać sobie przed wyborem klubu. Czasami tak prozaiczne elelemnty jak dobre rozmieszczenie luster na sali sprawia, że chętnie odwiedzamy ten, a nie inny fitness klub.

 

Dołącz do dyskusji