Jak wykonać makijaż do pracy?

Wykonanie makijażu do pracy wymaga starannego zaplanowania. Przede wszystkim musimy się zastanowić jaka jest jego rola. Oczywiście makijaż ma podkreślać naszą urodę, ale nie może być zbyt krzykliwy, ani wyzywający. Chcemy w nim wyglądać elegancko i profesjonalnie. Poza tym musi być wykonany tak, by utrzymał się na skórze przez całe 8 godzin.

Niezwykle istotną sprawą jest odpowiedni dobór kosmetyków oraz odcieni, które będą dominować w takim makijażu. Najlepiej postawić na kolory neutralne i stonowane. Na pewno sprawdzą się kolory ziemi ? brązy, beże i szarości.

źródło: looksus.pl

źródło: looksus.pl

Podstawą makijażu jest podkład, korektor i baza pod makijaż. Cera ma wyglądać naturalnie i świeżo, a przy tym makijaż powinien przykryć wszystkie jej niedoskonałości. Jeżeli wybieramy bazę pod makijaż, to najlepiej sprawdzi się taka, która ma właściwości wygładzające i matujące. Wykonany na niej makijaż będzie się trzymał przez cały dzień pracy.

źródło: dlalejdis.pl

źródło: dlalejdis.pl

Mankamenty cery uda się nam przykryć odpowiednio dobranym korektorem. Najlepiej sprawdzają się korektory w płynie, które z łatwością zakrywają przebarwienia czy cienie pod oczami. Do tego trzeba dobrać podkład, który nada cerze naturalną barwę i ją nawilży. Można również zdecydować się na puder mineralny, dzięki któremu cera będzie matowa przez cały dzień.

źródło: groupon.pl

źródło: groupon.pl

Jeżeli chodzi o makijaż oczu to elegancko będą prezentować się subtelne kreski wykonane kredką do oczu. Natomiast rzęsy powinny być rozczesane i delikatnie wytuszowane. Na usta nakładamy pomadkę o delikatnej barwie. Wybierajmy te nawilżające, lekkie i trwałe.

Dołącz do dyskusji