Jak wykonać naturalny makijaż?

Trendy w makijażu zmieniają się każdego sezonu. Niektóre bardziej przypadają nam do gustu, inne wręcz przeciwnie. W jednych czujemy się naprawdę dobrze, a w innych niekoniecznie. Dlatego należy rozsądnie podążać za takimi trendami. Czasami najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na makijaż naturalny – taki, którego prawie nie widać. Pasuje on każdej kobiecie i idealnie nadaje się na każdą okazję. Ale jak taki makijaż wykonać?

polki.pl

polki.pl

Najważniejsze jest to, by idealnie i naturalnie wyglądała cera. Aby taki efekt osiągnąć należy zastosować odpowiednie kosmetyki. Niezbędna okaże się baza pod makijaż oraz korektor, który pomoże ukryć niedoskonałości i przebarwienia. Potrzebny będzie również podkład, który wygładzi cerę. Niezwykle ważne jest, by dobrać odpowiednią barwę, dzięki czemu cera będzie wyglądać naturalniej. Aby makijaż utrwalić, a cerę zmatowić należy zastosować również puder.

cosmopolitan.pl

cosmopolitan.pl

Następnym krokiem będzie makijaż oczu. Oczy będą naturalne, gdy zastosuje się naturalne barwy, matowe odcienie oraz umiar w makijażu. Warto zatem zrezygnować z kolorowych i intensywnych cieni do powiek. Warto natomiast podkreślić rzęsy tuszem, w kolorze zbliżonym do oprawy oczu. Dobrze jest również postawić na delikatny makijaż ust. Aby wyglądały świeżo i naturalnie, należy zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Delikatny kolor nada im balsam lub błyszczyk.

singingcream.com

singingcream.com

Dopełnieniem makijażu okaże się róż do policzków. Nie należy przesadzić z jego ilością. Różna na kościach policzkowych pozwoli podkreślić kształt twarzy oraz ożywić cerę. Bardzo istotne jest, by dobrać odcień pasujący do typu urody.

 

Dołącz do dyskusji