Jak zabezpieczyć skórę latem?

Latem skóra jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych, które odpowiadają za podrażnienia, wysuszanie skóry i inne problemy. Dlatego tak bardzo ważne jest, by w tym okresie szczególnie chronić skórę przed słońcem. A można to robić na kilka sposobów. Na pewno należy unikać pewnych często popełnianych błędów. Jakich?

Po pierwsze, nie należy skóry dodatkowo narażać na działanie promieni słonecznych. Okazuje się bowiem, że żadne kosmetyki w odpowiedni sposób nie ochronią skóry, która będzie przed długi czas narażona na działanie słońca. Osoby, które narażają skórę na takie działanie, powodują że staje się ona wysuszona, zaczyna się szybciej starzeć, a co gorsze może dojść do wywołania raka skóry. Dzieje się tak, gdyż komórki skóry są poważnie uszkodzone. Osoby, które o tym zapominają, niszczą skórę – staje się pomarszczona, a także pojawiają się na niej przebarwienia. Co zatem należy robić? Tak naprawdę należy unikać słońca – zrezygnować ze zbyt dużej ilości kąpieli słonecznych i nie przebywać na słońcu, gdy jest ono szczególnie silne. Dzięki temu można zapobiec procesowi niszczenia komórek, które wpływają na regenerowanie się skóry.

Po drugie, nie wolno oszczędzać na kosmetykach przeznaczonych do opalania. Tymczasem większość osób zapomina o stosowaniu kremów do opalania, stosuje je w zbyt małej ilości lub wybiera za niski filtr. Najczęściej zależy im na tym, by jak najszybciej się opalić – to jednak doprowadza do poważnych uszkodzeń skóry. Jak zatem powinno się stosować kosmetyki do opalania. Jest kilka kluczowych zasad. Przede wszystkim trzeba sięgać po odpowiednie filtry – minimum 30. Poza tym kremy do opalania należy nakładać grubą warstwą na skórę – tylko wtedy będą ją odpowiednio chronić. Warto też pamiętać o tym, by co jakiś czas nakładać na skórę kolejną warstwę kremu – najlepiej co 2-3 godziny.

Po trzecie, nie powinno się chodzić do solarium. W okresie letnim, gdy skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, należy unikać wizyt w solarium. Tymczasem sporo osób robi wręcz na odwrót – chcą przygotować skórę do opalania i uzyskać lepszy efekt. Korzystając z solarium narażamy nasza skórą na działanie wiązek ultrafioletów, które wpływają na szybsze starzenie się skóry, a także zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry. Latem należy zatem unikać takiej formy opalania.

Te zasady zdecydowanie pomogą chronić skórę w okresie letnim. Dzięki temu pozostanie ona zdrowa, ale także piękniejsza i młodsza.

Dołącz do dyskusji