Jak zadbać o dłonie?

O dłoniach można powiedzieć, że są wizytówką człowieka. Dlatego powinny być zadbane, zwłaszcza jeżeli chodzi o dłonie kobiety. Czasami jednak robimy wszystko w pędzie i zapominamy o podstawowych kwestiach związanych z pielęgnacją dłoni. A jakie to kwestie?

źródło: domowa-uroda.pl

źródło: domowa-uroda.pl

Nasze dłonie potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Codziennie wykonujemy różne czynności i nieustannie myjemy ręce. Korzystamy też z różnych środków chemicznych, choćby w czasie sprzątania czy mycia naczyń. Skóra rąk może być zatem wysuszona. Dlatego konieczne jest używanie kremów, które ją odpowiednio nawilżą. Trzeba też zadbać o odpowiednie wygładzenie i zmiękczenie skóry. Dzięki pielęgnacji dłonie będą gładkie, a skóra delikatna. Poza tym musimy skórę chronić przez podrażnieniami. Tylko wtedy będzie ona ładnie wyglądać.

Co robić, by dbać o dłonie?

źródło: karminoweusta.blogspot.com

źródło: karminoweusta.blogspot.com

Konieczne jest stosowanie odpowiednio kremu lub maski do rąk. Wybór musi być jednak przemyślany. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaka jest nasza skóra ? czy wysuszona, czy delikatna, skłonna do alergii. Musimy wybrać krem, który będzie dostosowany do rodzaju skóry. Poza tym chcemy też wybierać produkty sprawdzone, które cieszą się dobrą opinią. Później trzeba jednak pamiętać o ich stosowaniu. Krem powinniśmy nakładać na ręce po ich myciu. Warto poczekać chwilę, by wchłonął się w skórę, zanim zaczniemy wykonywać jakieś czynności.

źródło: oazaurody.com

źródło: oazaurody.com

Poza tym co jakiś czas warto dłoniom zapewnić odżywczą maseczkę, stosując domowe sposoby. Kiedy poświęcimy dłoniom odpowiednią uwagę, na pewno będą zadbane i piękne.

Dołącz do dyskusji