Jak zadbać o zdrowie nóg?

Każda kobieta marzy o tym, by móc pochwalić się zgrabnymi i szczupłymi nogami. Jednak niezwykle ważne jest również to, by oprócz wyglądu dbać również o zdrowie nóg. A kobiety często cierpią z powodu różnych dolegliwości. Jakich? I jak sobie z nimi radzić?

medycznylublin.pl

medycznylublin.pl

Bardzo częstym problemem są żylaki. Walczyć z nimi można na wiele sposobów – w zależności od tego, jaka jest przyczyna ich powstawania. Żylaki pojawiają się między innymi u osób z nadwagą, gdy bardziej obciążone są naczynia krwionośne. Dlatego warto jest pozbyć się dodatkowych kilogramów. Innym problemem bywa palenie papierosów, co niszczy naczynia krwionośne. Warto zatem zrezygnować z nałogu. Bardzo ważne jest również, by regularnie ćwiczyć, co zapobiega powstawaniu żylaków. Idealnie sprawdzi się jazda na rowerze, bieganie czy pływanie. Warto również obserwować nogi, a gdy pojawią się jakieś niepokojące zmiany – udać do lekarza i skorzystać z fachowej porady.

gazetapraca.pl

gazetapraca.pl

Innym problemem są obrzęki nóg. Często związane są z przemęczeniem nóg, które wynika z rodzaju pracy – siedzącej lub stojącej. Warto wtedy zadbać o proste ćwiczenia wykonywane w czasie pracy. Obrzęk można zmniejszyć również dzięki chłodnej kąpieli. Warto poza tym dbać o to, by nogi się nie przegrzewały. W wielu wypadkach przyczyną pojawiania się obrzęku jest niedostateczne nawodnienie organizmu, dlatego trzeba zwiększyć ilość spożywanych napojów.

abcgospodyni.pl

abcgospodyni.pl

Kobiety mają również problemy z odciskami. Zazwyczaj pojawiają się, gdy nosimy niewygodne buty. Należy zatem zadbać o to, by obuwie nie było za małe lub za duże. Powstałe odciski należy osłaniać, by się nie powiększały oraz stosować preparaty, które pomogą się ich pozbyć. Dzięki temu nogi również będą wyglądały dużo lepiej.

Dołącz do dyskusji