Jakie akcesoria przydają się do ćwiczeń?

Wiele osób poważnie myśli o ćwiczeniach w domu. Niekiedy nie mają możliwości korzystania z siłowni czy klubów fitness, np. ze względu na ograniczony czas czy środki finansowe. Do ćwiczeń w domu trzeba się jednak motywować. Aby sobie pomóc, warto wyposażyć się w akcesoria do ćwiczeń. Oto kilka ciekawych i praktycznych gadżetów.

1.Piłka do ćwiczeń

jejswiat.pl

jejswiat.pl

To jeden z najpopularniejszych akcesoriów do ćwiczeń. Ćwiczenia wykonywane z piłką pomagają wzmocnić mięśnie oraz kręgosłup. Pomagają skutecznie spalać tkankę tłuszczową, ale również modelować sylwetkę. Mogą zastępować trening fitness. Co ważniejsze, piłka nadaje się dla każdego, niezależnie od wieku.

2.Hantle

Hantle nadają się do treningu fitness czy aerobiku. Służą głównie do wzmacniania mięśni górnych partii ciała, ale pomagają także modelować sylwetkę i zachowywać właściwą postawę. Kobiety ćwiczące z hantlami mogą także poprawić wygląd biustu. Każdy znajdzie hantle odpowiednie dla siebie – jeżeli chodzi o wielkość i ciężar.

3.Skakanka

fitbay.pl

fitbay.pl

Ćwiczenia rozwijające całe ciało można również wykonywać na skakance. Pomaga ona spalać kalorie, ale jednocześnie poprawić kondycję i sprawność fizyczną, krążenie krwi oraz pomaga rzeźbić sylwetkę. Ćwiczenia na skakance w dużym stopniu poprawiają sprężystość ciała, a także wzmacniają nogi, zwłaszcza łydki i stawy. Skakanka pozwala także wykonywać ćwiczenia, które usprawniają mięśnie pośladków, brzucha oraz ramion.

4.Przyrząd do pompek

Pompki pomagają pracować nad całym ciałem – dolnymi i górnymi partiami pleców, mięśniami brzucha, ramion i klatki piersiowej. Aby wykonywać je poprawnie, warto wyposażyć się w specjalny przyrząd, który odciąża stawy i angażuje mięśnie do większego wysiłki. Jednocześnie ciało w czasie wykonywania ćwiczeń jest stabilniejsze.

5.Twister

fitbay.pl

fitbay.pl

Sprzęt idealny do ćwiczeń fitness. Ruch ciała i mięśni sprawia, że przyrząd się obraca. Wykonywane ćwiczenia pomagają modelować sylwetkę – szczególnie talię, uda, pośladki i brzuch. Dodatkowo wzmacniają również mięśnie. Poza tym przyrząd ten zapewnia pewnego rodzaju masaż stóp, co pozwala niwelować pewne schorzenia, a także pomaga się odstresować.

6.Ekspander

Jest to bardzo popularne urządzenie do ćwiczeń, które pomaga wzmacniać mięśnie pleców, ramion, klatki piersiowej, ale także nóg. Do wyboru są ekspandery gumowe lub sprężynowe, więc można dostosować sprzęt do swoich upodobań oraz potrzeb. Jest to gadżet zajmujący niewiele miejsca, więc zawsze można go mieć przy sobie, np. w czasie urlopu.

7.Wałek

asport.pl

asport.pl

To kolejny popularny i bardzo praktyczny gadżet do ćwiczeń. Na wałku opiera się ciało i wychyla je maksymalnie do przodu, a następnie powraca do pozycji początkowej. Ćwiczenie to można wykonywać leżąc, klęcząc oraz stojąc. Ćwiczenie to pozwala pracować nad mięśniami brzucha, klatki piersiowej, ramion oraz grzbietu. Dodatkowo wzmacnia też inne części ciała i pomaga rzeźbić sylwetkę.

Dołącz do dyskusji