Jakie kontuzje grożą masażyście ?

Jesteś fizjoterapeutą? Jeśli tak, to wiesz z jakimi problemami przychodzą di Ciebie ludzie. Czy zdajesz sobie sprawę, że Ty również możesz doznać kontuzji podczas wykonywania swojej pracy? W dzisiejszym artykule opiszę jakie kontuzje Ci grożą i jak możesz się przed nimi ustrzec.

kontuzja

Masaż jest niesamowitym wysiłkiem. Dobrze zdajesz sprawę, że podczas jego wykonywania, pracują nie tylko Twoje mięśnie, ale tez całe Twoje ciało. U większości masażystów prędzej lub później, ale pojawiają się kontuzje. Zresztą zasada ta dotyczy nie tylko masażystów, ale także kasjerów, muzyków czy informatyków.

Jednym z urazów, jakie mogą Cie spotkać, są te dotyczące tkanki miękkiej. Dzielą się ona na mięśniowo – ścięgnowe i naruszenie nerwu. Powodem ich powstawania są głównie nadwyrężenia. Nie możemy ich jednak bagatelizować, gdyż mogą nam sprawić poważne problemy (zapalenie kostno – stawowe, a nawet utrata funkcji rąk).

Jednym z najczęstszych urazów jest syndrom nadużycia charakteryzujący się małym nasileniem bólu na początku pracy i zwiększającego się wraz ze zwiększeniem intensywności wykonywanego masażu. Najczęściej dotyczy on kciuka, przedramienia a czasami również nadgarstka.

Warto być przygotowanym również na zapalenia ścięgien lub ich pochewek. Ich głównym objawem jest ból, opuchlizna i zaczerwienienie.

Pamiętaj o tym, ze możesz wiele dokonać, aby uniknąć wszelkich nieprzyjemnych kontuzji. Zadbaj o to już teraz, aby w przyszłości nie mieć żadnych problemów, które będą nie tylko bolesne, ale także uniemożliwią Ci (przez pewien czas) wykonywania masażu. 

 

Dołącz do dyskusji