Jakiego rodzaju włosy są wykorzystywane do produkcji peruk?

portrait-1319951_960_720

 

Problem z wypadającymi włosami jest powszechnie znany. Jeśli wszystkie metody zawiodą, warto zastanowić się nad zakupem peruki, która zapewni nam komfort psychiczny. Dzięki niej, możemy dokonać szybkiej zmiany fryzury, a następnie wrócić do poprzedniej, bez konsekwencji. W jaki sposób są wykonywane? Z jakich materiałów? Na te pytania, odpowiem w artykule.

Peruki noszono już w starożytności. Jedną z nich można obejrzeć w Muzeum Egipskim, w Kairze – ma 5000 lat i jest wykonana z wełny. Popularnością cieszyły się też w okresie baroku, jednakże wtedy robiono je z koziego lub końskiego włosia z dodatkiem konopi.

Na rynku jest wiele rodzajów peruk. To, w jaki sposób zostały wykonane, decyduje o ich cenie i komforcie noszenia. Różnią się pomiędzy sobą m.in.: monturą (podstawą peruki, która ma kontakt, ze skórą naszej głowy). Jest kilka jej rodzajów:

– peruka treskowa – wykonana, ze zszytych ze sobą wielu tresek. Brzegi obszywa się taśmą, która jest niewidoczna, gdy włosy opadają.
– peruka medyczna – zawiera monofilament (siateczkę z mikrowłókna). Włosy można układać w dowolne fryzury.
– peruka z monofilamentu i tresek – łączy cechy peruki treskowej i medycznej. Dzięki temu, cechuje się lepszą jakością niż peruki treskowe, ale jest tańsza od medycznych.

Peruki możemy podzielić też ze względu na włosy, z jakich została wykonana:

– peruki z włosów naturalnych – wymagają większej uwagi niż te, wykonane z włosów syntetycznych, jednakże wyglądają zdrowiej, bardziej naturalnie i świeżo. Nie puszą się i nie plączą – nie sprawiają problemów. Można je dowolnie stylizować, a nawet farbować!
– peruki z włosów syntetycznych – ich pielęgnacja nie jest skomplikowana, jednakże nie są odporne na wysokie temperatury. Nie można ich prostować i suszyć, gdyż mogą ulec zniszczeniu.

Peruki z włosów naturalnych są droższe i lepsze od tych, z syntetycznych (więcej informacji przeczytacie na – włosy naturalne łódź) Jeśli chcemy zmienić swój wizerunek na chwilę, kupmy tą wykonaną z włosów syntetycznych. Jeśli jednak naszym celem jest ukrycie obecności choroby, warto zainwestować w perukę wykonaną ręcznie, z włosów naturalnych.

Dołącz do dyskusji