Co jeść, żeby było zdrowo i tanio?

Połączenie zdrowo i tanio to dla niektórych ciągle oksymoron. Wielu walczących o swoją kondycję wciąż twierdzi, że zdrowe odżywianie jest po prostu drogie. To jednak nieprawda. Przedstawiamy co jeść, żeby było zdrowo i tanio.

Nie wydziwiaj
Racja, nasiona chia wyglądają pięknie, a komosa ryżowa pojawia się w co drugim fit przepisie. Nie oznacza to jednak, że musisz z nich skorzystać, żeby zjeść zdrowo. Tańsze produkty są równie skuteczne, chociaż często niedoceniane, bo uważane za nudne. Powinniśmy jednak pogodzić się z naszymi ziemniakami, kaszami i fasolami. To tanie produkty, z których można zrobić niemal wszystko!

Postaw na sezon
Mówi się o tym wiele, ale wciąż nie wszyscy z tego korzystają. A przecież najsmaczniejsze owoce i warzywa są sezonowe! Ponadto ich cena wtedy znacznie spada. Latem możemy jeść codziennie co innego, nie martwiąc się kosztem. Dodatkowo nasze ciało dostanie niezłego doładowania energetycznego – zupełnie niczym stan licznika prądu.

Planuj swoje posiłki
Choćbyś jadł same tanie i zdrowe produkty, to wcale tanio nie będzie, jeżeli je zmarnujesz. Dlatego trzeba swoje posiłki planować. Wydamy bowiem znacznie mniej, gdy kupimy odpowiednią ilość. Tyczy się to zwłaszcza owoców i warzyw, które mają krótki termin przydatności.

Sprawdzaj promocje
Zdrowe i pozornie drogie produkty mogą być w bardzo przystępnej cenie w innym sklepie. Dlatego szukanie promocji powinno stać się naszym nawykiem. Możliwe, że nawet te owiane legendą nasiona chia okażą się tanim zakupem, kiedy sprawdzimy ofertę kilku sklepów.

Tanio i zdrowo – to możliwe! Wymaga wprawdzie planowania i cierpliwości, ale opłaca się. Skorzystają na tym zarówno nasze ciała, jak i portfele.

Dołącz do dyskusji