Jesienna chandro znikaj!

Jesień to czas, w którym szybko o chandrę – mało słońca, sporo deszczu, ponure dni i zimno. W takiej aurze zupełnie nic się nie chce. Jednak są sposoby, które nawet w najgorszy jesienny dzień pomagają poprawić sobie humor. Jakie to sposoby?

1.Zakupy

tvp.pl

tvp.pl

Która kobieta nie czuje się szczęśliwsza, gdy kupi sobie coś nowego? Masz chandrę – idź na zakupy! Kup sobie jakiś ciuch, kosmetyk, książkę czy jakiś inny drobiazg. Kiedy sprawiasz sobie prezent, dużo łatwiej o dobry humor.

2.Odśwież wnętrze

Można też zrobić coś dla swojego mieszkania. Warto poprzestawiać meble lub zmienić dekoracje – wystarczy nowa narzuta, nowy obraz czy świeczki. Wnętrze nabiera nowego charakteru, a takie zmiany dają nam satysfakcję. Poza tym jesteśmy zajęci, więc nasza uwaga zostaje odciągnięta od chandry.

3.Ubierz się pozytywnie

mystyleforever.blox.pl

mystyleforever.blox.pl

Najgorsze co można zrobić to ubrać się, jak na pogrzeb – czarna kurta, czarne buty, czarne akcesoria itd. Idealnym sposobem na rozchmurzenie się będzie założenie czegoś kolorowego. Nie lubisz jaskrawych kurtek – nic nie szkodzi. Kup kolorowe rękawiczki, czapkę z pomponem czy szalik w renifery. I spójrz w lustro!

4.Więcej ruchu

Osoby aktywne fizycznie są szczęśliwsze, a to dlatego, że wraz z wysiłkiem w organizmie produkują się endorfiny. Mamy też poczucie, że robimy coś dla siebie. Poza tym można wybrać formę aktywności, która sprawia radość – i wtedy trening staje się przyjemnością. Zatem idź na basen, pobiegaj, zapisz się na fitness, kurs tańca lub na siłownię.

5.Znajdź sobie hobby

Najgorsze co można zrobić, to nudzić się. Dużo lepiej jest się czymś zająć. To świetna okazja do realizowania swoich pasji lub znajdowania nowych. Zacznij robić szaliki na drutach, ucz się języków, układaj puzzle lub rozwiązuj krzyżówki. Po prostu coś rób!

6.Pracuj w kuchni

odchudzanie.fit.pl

odchudzanie.fit.pl

Jesienną chandrę można też zadusić pracując w kuchni. Zatem wymyśl jakieś smaczne danie, ugotuj coś dla rodziny czy upiecz ciasto. A przy tym słuchaj muzyki i po prostu dobrze się baw.

7.Domowe SPA

Kobiecie humor skutecznie poprawi także odprężająca kąpiel w aromatycznych olejkach czy odżywcza maseczka. Warto zająć się sobą i swoim ciałem. Taki relaks zdecydowanie poprawia humor.

8.Zdrowa dieta

Chcesz mieć lepszy humor i więcej energii – musisz zdrowiej się odżywiać. Dlatego w czasie jesieni dbaj o zachowanie zróżnicowanej diety, bogatej w ryby, owoce, warzywa, orzechy czy gorzką czekoladę. Dzięki temu dostarcza się do organizmu niezbędne witaminy, minerały i kwasy omega-3.

A więc wybierz sposób dla siebie i zwalcz jesienną chandrę!

Dołącz do dyskusji