Kolagen – źródło młodości?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Oznacza to, że odpowiada za stan skóry i jej elastyczność. Niedobory tego składnika powodują powstawanie zmarszczek, dlatego tak często obecny jest w kremach dla osób po 40 roku życia.

Źródło młodości

Niestety, z wiekiem liczba białek kolagenowych zmniejsza się, na co nie mamy wpływu. Już po 25 roku życia jego liczba zaczyna spadać, a po 50 proces gwałtownie przyspiesza. Od niedawna możemy jednak uzupełniać jego ubytki specjalnymi preparatami. Nie tylko w walce ze zmarszczkami, ale po prostu dla zdrowia.

Kolagen zawiera ważne dla zdrowia aminokwasy, wpływa na stan oczu, stawów i jego brak może podziałać destruktywnie na te organy. Wspiera również funkcje wątroby i trzustki, a moc antyoksydantów pomaga walczyć ze zmęczeniem i zwiększać zapasy energii.

Po kolagen warto sięgnąć również po opalaniu naturalnym lub w solarium ? nawet delikatne oparzenia powodują przyspieszenie rozkładu tej substancji.

Jaki preparat wybrać?

Na rynku możemy znaleźć kolagen w postaci cząstkowej w kremach lub hydrolizat kolagenu w płynnej formie. Wiele badań wskazuje, że płynna forma jest lepiej przyswajalna, szczególnie w obecności witaminy C. Decydując się na zakup płynnego kolagenu nie możemy zapominać o uzupełnianiu diety o tę witaminę. Dodając zaledwie 15 ml płynu do ulubionego napoju dbamy o swoje zdrowie w najlepszy możliwy sposób.

kolagen_3-300x178

źródło zdjęć www.wspolczesnakobieta.pl

Dołącz do dyskusji