Komputer tylko do grania? Czy instalować dziecku programy edukacyjne?

Należy uświadomić rodziców, a przede wszystkim ich dzieci, że komputer to nie zabawka, a przydatne narzędzie, które zostało wymyślone przez inteligentnych naukowców. Komputer służy rozrywce – oczywiście, ale z umiarem. Służyć ma przede wszystkim nauce! Bo właśnie po to został stworzony.

Programy edukacyjne z myślą o dzieciach

Programy edukacyjne to nie są zwykłe programy, za pomocą których mamy zmuszać dzieci do nauki. Jeżeli tylko namówimy je do spróbowania i posiedzenia chwile przy komputerze i programie edukacyjnym, dziecko zrozumie, że może się bawić i uczyć jednocześnie. Programy zostały tak rozmyślnie napisane przez programistów, by uczyły bawiąc. Naprawdę dziecko, które raz spróbuje tego typu rozrywki zawsze chętnie do niej wróci.

programy

Internet to zło!? Tylko wtedy, gdy źle je wykorzystujemy!

Internet to kopalnia wiedzy i…kopalnia złych nawyków oraz niebezpieczeństw. Dlatego każdy rodzic godzący się na podpięcie komputera do sieci musi być świadom zagrożeń, jakie płyną z tego typu procesem. Mnóstwo ważnych informacji możemy dowiedzieć się z Internetu, ale równie dużo złego możemy na siebie ściągnąć, dlatego warto czasem posiedzieć z dzieckiem przy komputerze i pokazać mu co jest dobre, a co złe.

Dołącz do dyskusji