Konturowanie twarzy

 

O tym, że makijaż może zdziałać cuda, doskonale wie każda kobieta, która najpierw spojrzała w lustro tuż po wstaniu z łóżka, a drugi raz – po nałożeniu choćby lekkiego makijażu. Makijaż pomaga wyrównać koloryt cery, powiększyć oczy, uwydatnić usta, wydobyć kości policzkowe, wydłużyć rzęsy i mówiąc ogólnie, zmienić wygląd twarzy.

Ostatnimi czasy szczególne triumfy święci tzw. konturowanie, czyli modelowanie twarzy za pomocą ciemnych i jasnych podkładów, nakładanych w określonych partiach. Jego celem jest nadanie twarzy trójwymiarowości, uwypuklenie atutów i uzyskanie efektu idealnej cery. Taki rodzaj makijażu pozwala chociażby dyskretnie zmodyfikować kształt nosa, czy wymodelować kości policzkowe. Idealnym kształtem twarzy, do którego obecnie dążą makijażyści, jest owal, i w uzyskaniu takiej formy również ma pomóc konturowanie.

Krok 1.

Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż podkład – latem najlepiej matujący krem BB.

Krok 2.

Nałóż jasny korektor na okolice pod oczami, w centralnej części czoła, na grzbiecie nosa, na łuku Kupidyna (wgłębienie nad górną wargą) i na brodzie. Rozetrzyj podkład gąbeczką do makijażu.

 

 

Krok 1 i 2

Krok 1 i 2
Krok 3.

Pędzelkiem do makijażu nałóż ciemny podkład tuż pod kośćmi policzkowymi, na skroniach, a także przy linii włosów, by optycznie zmniejszyć czoło. Całość delikatnie rozetrzyj gąbeczką.

Krok 4

Nałóż ciemny podkład po bokach nosa i na jego czubku, po to by go wyszczuplić i skrócić. Gąbeczką rozetrzyj granice podkładu.

Krok 3 i 4

Krok 3 i 4
Krok 5.

Aby pogłębić konturowanie policzków, nałóż ciemny brązer w chłodnej tonacji dokładnie pod kością policzkową i dobrze rozetrzyj.

Krok 6.

Na kościach policzkowych nad brązerem nałóż róż i dokładnie rozetrzyj.

Krok 5 i 6

Krok 5 i 6
Krok 7.

Na kości policzkowe, grzbiet nosa i miejsce nad ustami dodaj nieco rozświetlacza.

 

Dołącz do dyskusji