Kosmetyki rodem z morza. Część II

Niezwykłą wartość przedstawiają kosmetyki, które zawierają morskie składniki. Na stan skóry czy włosów świetnie wpływają między innymi algi morskie, kawior czy pył z pereł. Ale to nie wszystkie możliwości. Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka bezcennych składników morskich.

Kolagen morski

kosmetykizmojejpolki.pl

kosmetykizmojejpolki.pl

Kolagen morski to naturalne, aktywne biologicznie białko, które otrzymywane jest z pewnych gatunków ryb, szczególnie z tołpygi. Wnika on w głąb naskórka, a ma nawet możliwość dotrzeć do skóry właściwej. Odpowiada za gromadzenie wody, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio nawilżona, zachowuje elastyczność oraz napięcie. Kiedy kolagen łączy swoje działanie z elastyną, innym białkiem ważnym dla wyglądu skóry, sprawia, że skóra staje się jeszcze bardziej sprężysta, a drobne zmarszczki z niej znikają. Dzięki temu kolagen morski przywraca skórze młody wygląd. Polecany jest zatem szczególnie dla skóry dojrzałej.

Sól morska

pczk.com.pl

pczk.com.pl

Sól występuje w postaci kryształków, dlatego jest świetnym, naturalnym peelingiem. Stosując peeling z soli morskiej, pobudzamy krążenie krwi, co poprawia jest stan i wygląd. Sól morska wnika głęboko w skórę, więc lepiej na nią działa, oczyszcza pory oraz usuwa martwy naskórek. Dzięki temu w znacznym stopniu wygładza skórę. Poza tym zmniejsza wydzielanie łoju, więc nadaje się do leczenia trądziku. Ma także wpływ na przemianę materii w tkance podskórnej i pomaga usunąć nadmiar wody, co sprawia że skóra jest jędrna i bardzo sprężysta.

Bursztyn

scandiacosmetics.pl

scandiacosmetics.pl

O bursztynie niekiedy mówi się złoto morskie. Taka nazwa może choćby wskazywać na niezwykle cenne składniki zawarte w bursztynie. Tym najważniejszym jest kwas bursztynowy, który ma niezwykle cenne właściwości – kojące, bakteriobójcze i antyrodnikowe. Szczególnie wysoką zawartość kwasy ma bursztyn bałtycki. Kosmetyki, które zawierają wyciąg z bursztynu pomagają zwalczać wolne rodniki, chronią przed bakteriami i zapobiegają niszczeniu się komórek skóry. Dodatkowo działają na skórę kojąco i łagodzą podrażnienia. Bursztyn sprawdza się także w pielęgnacji włosów – regeneruje i wzmacnia je.

Błoto z Morza Martwego

morzemartwe.net

morzemartwe.net

Stosowanie błota nie brzmi zachęcająco, jednak to pochodzące z Morza Martwego ma niezwykłe właściwości. Zawiera duże ilości minerałów, potasu, wapnia i magnezu. Pomaga oczyszczać skórę, zapewnia jej odpowiednią wilgotność i odżywienie. Okłady z błota pobudzają krążenie krwi i pomagają redukować tkankę tłuszczową, zmniejszać rozstępy i usuwać cellulit. Błoto stosowane do pielęgnacji cery tłustej pomaga usuwać wągry, wygładzać i oczyszczać ją. Sprawdza się także jako maski do włosów, wzmacniając je, zapobiegając wypadaniu i usprawniając pracę gruczołów łojowych.

Kosmetyki z morskimi składnikami idealnie nadają się do pielęgnacji urody.

Dołącz do dyskusji