Kremy BB,CC,DD – o co chodzi?

Jakiś czas temu rynek kosmetyczny zaczęły podbijać kremy BB. I bardzo szybko producenci kosmetyków sięgnęli po kolejne litery alfabetu. Dostępne są już bowiem kosmetyki CC, a także DD. Ale co to za kosmetyki? Czym się wyróżniają? I kto powinien z nich korzystać?

BB – nawilża i kryje

papilot.pl

papilot.pl

O kremach BB mówi się, że są wielofunkcyjne. W wypadku tych kremów oznacza to, że łączą właściwości kremu oraz podkładu. Są trochę podobne do kremów tonujących, które pielęgnują skórę i ją upiększają. Kremy te bazują jednak głównie na składnikach pielęgnacyjnych, natomiast kremy BB bardziej przypominają podkłady. Tradycyjne kremy BB, które powstały już wiele lat wcześniej, miały za zadania tuszować ślady po różnych zabiegach i przyspieszać regenerację skóry. Obecnie kremy BB nie posiadają już składników, które miałyby właściwości gojące czy antybakteryjne. Zdecydowanie można o nich powiedzieć, że są kremami upiększającymi. Jak dokładnie działają?

Przede wszystkim świetnie nawilżają skórę, a jednocześnie chronią ja przed działaniem promieni słonecznych. Z tego względu kosmetyki BB są szczególnie polecane latem. Są lekkie i nie obciążają skóry, nie tworzą też na niej efektu maski. Pozwalają ukryć drobne niedoskonałości cery i ujednolicają jej koloryt. Po kosmetyki BB najchętniej sięgają młode kobiety, które nie potrzebują kosmetyków silnie matujących.

CC – ukrywa niedoskonałości

avanti24.pl

avanti24.pl

Są to kremy, które pielęgnują skórę, ale również wykazują właściwości typowe dla podkładu i korektora. Dużo lepiej sprawdzają się do tuszowania mankamentów cery niż kosmetyki BB. Co cechuje te kosmetyki?

Są lekkie, więc nie obciążają skóry. Poza tym kremy CC są łagodne i dlatego mogą ich używać kobiety z cerą wrażliwą, tłustą, naczynkową i trądzikową. Mają właściwości kojące oraz przeciwzapalne. Działają pielęgnacyjnie – nawilżają skórę, odżywiają ją i chronią przed działaniem słońca. Co najważniejsze, pozwalają ukryć wszelkie niedoskonałości. Kremy CC można dostosować do potrzeb swojej skóry – matują, dodają blasku, wyrównują koloryt.

DD – odmładza

elle.pl

elle.pl

Kremy DD mają działać wyjątkowo intensywnie i pozwalać osiągać najlepsze efekty. Ich zadaniem jest najlepsze tuszowanie wszelkich niedoskonałości skóry oraz poprawianie kolorytu cery. Jednak to co wyróżnia te kremy to właściwości przeciwzmarszczkowe oraz rozświetlające. Dzięki temu kremy DD działają na skórę odmładzająco. Z tego względu są to kosmetyki przeznaczone dla kobiet dojrzałych, gdyż ich cera ma szczególne potrzeby.

Wybierając zatem odpowiedni krem należy zwrócić uwagę na to, czego nasza skóra naprawdę potrzebuje.

Dołącz do dyskusji