Jakie książki o treningach warto przeczytać?

Chcesz schudnąć, zbudować mięśnie czy może postanowiłeś zacząć ćwiczyć, aby po prostu poczuć się lepiej? Niezależnie od tego, co zmotywowało Cię do wysiłku fizycznego, powinieneś poznać pewne pozycje książkowe na temat treningu, które pomogą Ci ćwiczyć bardziej efektywnie!

“Trening funkcjonalny” – Juan Carlos Santana

Trening funkcjonalny – ćwiczenia zasady planowania treningu i programy treningowe to jedna z najlepszych książek na temat treningów i bycia fit! Jest to pozycja odpowiednia dla każdego, kto chce zwiększyć swoją sprawność fizyczną i podnieść wydolność organizmu. Książka ta przyda się zarówno osobom, które już miały do czynienia ze sportem, jak i kompletnym nowicjuszom. Santana opisuje koncepcję łączenia metod treningowych, zwanych Trójwarstwowym Systemem Integracji, których wykorzystanie poprawi naszą siłę, zwinność i wytrzymałość.

“Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” – Ewa Chodakowska

Książka Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską , od której wiele osób zaczęło swoją przygodę ze sportem – i trudno się temu dziwić! “Zmień swoje życie…” to nie tylko zapis ćwiczeń wzmacniających i odchudzających wraz z ilustracjami, ale także doskonały “motywator” – a przecież na motywacji Chodakowska zna się najlepiej! Ten trzydziestodniowy program zmiany zawiera także proste przepisy kulinarne, które przydadzą się każdemu, kto chce wyglądać lepiej.

“Codziennie fit” – Marta Henning

Znasz popularnego bloga lifestyle’owego “Marta pisze”? To właśnie jego autorka postanowiła stworzyć poradnik „Codziennie fit„, dzięki któremu osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego ze sportem, będą mogły zmienić swój styl życia na zdrowszy! Znajdują się tutaj porady, jak przygotować się do treningów, jakie ćwiczenia wykonywać, aby wzmocnić ciało oraz co zrobić, aby motywacja do trenowania nie wyczerpała się po pierwszych kilku dniach.

“Anatomia. 100 ćwiczeń rozciągających” – Seijas Guillermo

Rozciąganie to część treningu, którą wielu z nas pomija – niesłusznie! W książce  Anatomia. 100 ćwiczeń rozciągających – Guillermo tłumaczy, dlaczego rozciąganie mięśni jest bardzo ważne – i to nie tylko dla gimnastyczek lub baletnic! W “Anatomii…” znajdziemy dokładny opis ćwiczeń poprawiających elastyczność wraz z wytłumaczeniem ich “mechanizmu działania”.

Dołącz do dyskusji